Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Ekipleri tarafından Alanya genelinde uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi amacıyla eş zamanlı helikopter destekli operasyon yapıldı.
Alanya sınırları içerisinde daha önceden tespiti yapılan ve üç aşama ile planlanan uygulama gereği başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli ile 2 Özel Harekât Timi olmak üzere toplam 43 ekip, 530 Personel ve 4 Narkotik Madde Arama Köpeği (NMAK) ile eş zamanlı helikopter destekli uygulama ve operasyon yapıldı.
Alanya'da eş zamanlı olarak 15 şahsın yakalanmasına ve ikametlerinde arama yapılmasına yönelik düzenlenen operasyonda, Yat -Tur teknelerine yönelik yapılan uygulamada, Umuma açık işletme uygulaması ve 4 ayrı noktada yapılan şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde yapılan sabit uygulamada 1288 şahıs, 189 araç, 23 tur teknesi sorgulandı. 36 umuma açık işletme denetlenerek, uyuşturucu madde ticareti yapıldığı değerlendirilen 15 ikamette arama yapıldı. 1850 gram esrar maddesi, 73 kök kenevir bitkisi, 1549 kullanımlık Sentetik Kannabinoid(A4) maddesi, 14 gram tütüne emdirilmiş Sentetik Kannabinoid maddesi,
53,63 gram Metamfetamin maddesi, 104 adet sentetik ecza maddesi, 4,37 gram kokain maddesi, 4 adet ecstasy maddesi, 1 adet hassas terazi, 6 adet ruhsatsız tabanca ve 21 adet fişek, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 12.465 Türk Lirası ele geçirildi.
ALANYA'DA SUÇLULAR YAKALANDI
Alanya'da çeşitli suçlardan aranması olan 21 şahıs yakalandı. 2 yabancı uyruklu yasal kalış hakkı bulunmayan şahıs tespit edilerek yasal işlem yapıldı. 41 araca cezai işlem uygulandı. 2 işletmeye evrak eksikliğinde dolayı idari işlem yapıldı. 2 şahıs hakkında, 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak' suçundan, 10 şahıs hakkında,  Kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak suçundan adli işlem başlatıldı.