Cumhur İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin düzenlediği Alanya Mitingi, Belediye binası arkasında yapıldı. Binlerce coşkulu insanın katıldığı mitingde Bakan Çavuşoğlu'ndan önce konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Cumhur İttifakı olarak, değerli hemşerimiz, Alanya’mızın gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekilimiz Sayın Abdurrahman Başkan ve Cumhur ittifakı milletvekillerimiz ile bugüne kadar Güçlü bir Türkiye, Güçlü bir Antalya, Güçlü bir Alanya için birlikte uyum içinde çalıştık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, destekleriyle her zaman Alanya’nın yanında oldu. Bu birliktelik Alanya’ya güç kattı, Alanya’nın önünü açtı. Bu birliktelikten kazanan Alanya oldu. Dünyada savaşlar oluyor, insanlar Alanya’ya geliyor. Pandemi oluyor, insanlar Alanya’ya geliyor. Doğal afetler, depremler oluyor, insanlar yine Alanya’ya geliyor. Dünyada herkes keyifli bir tatil ve güzel anılar biriktirmek için Alanya’ya geliyor. Demek ki, Alanya’da güzel şeyler oluyor. Demek ki, Alanya dünyanın en güzel, en huzurlu, en güvenli şehri. Bu şehir, dünyada 127 milletten, ülkemizde 81 vilayetten göç alıyorsa, bu şehrin taşı, toprağı ve mülkü en değerli oluyorsa, ülkemize en fazla katma değer bu şehirden sağlanıyorsa, demek ki, bu şehir iyi yönetiliyor. Demek ki bu şehirde çalışan ve üreten insanlar yaşıyor. Demek ki bu şehirde aş var, iş var, emek var. Bu şehirde istikrar ve gelişim var. Alanya’daki bu gelişimin sürmesi için, yatırımların devamı için, ülkemizin bekası ve istikrarı için 14 Mayıs Seçimlerinde Cumhur İttifakını Alanya’da zaferle taçlandıracağız" dedi.

"BU ŞEHİR HEPİMİZİN"
Daha sonra kürsüye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu şehir hepimizin, bu şehri çok seviyoruz. Bu şehirden hiçbir zaman kopmadık, ihmal etmedik. Bugün karşınıza Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dava arkadaşı olarak çıkıyorum. 21 yıldır hizmet aşkıyla çalıştık. Alanya'mıza, Antalya'mıza muazzam yatırımlar yaptık ama yetmez. Alanya ve Antalya büyüyor, geleceğini hazırlamamız lazım. İşte doğalgazı getiriyoruz, ihalelerini yaptık. Hedeften dönmek yok. Antalya-Alanya otoyolunu 16 Haziran'da ihale ediyoruz. Yanına bir de raylı sistem yapacağız. Sadece Kuşyuvası yolunda 10 tane tünel açtık. 2024 yılında Alacabel tünelini açacağız. Antalya'yı hızlı trenle de buluşturuyoruz. Antalya'dan çıkacaksınız 3 saat 10 dakikada Kayseri'desiniz. Sağlık alanında çığır açtık. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 150 yatak daha ilave ediyoruz. Payalllar Devlet Hastanesi'nin temelini attık" dedi.

TARIMA BÜYÜK DESTEK
Alanya'nın tarımın da gözbebeği olduğunu vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, "Üreten çiftçimizin gücüne güç katmak için çalışıyoruz. Tarımdan elde ettiğimiz gelir bakımından Avrupa'da birinci, dünya da 10'uncuyuz. Çiftçimize 803 milyar liralık destek verdik. Çiftçilerimizin kullandığı sulama suyunun yarısını devletimiz ödeyecek, kararname imzalandı" ifadelerini kullandı.
TURİZMDE HEDEF BÜYÜK
Bakan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:Turizmin başkenti Antalya diyoruz, 229 bayrakla dünyada
birinciyiz. Alanya'da müzik var, eğlence var. Müzik yayını konusunda biraz daha esneme yapacağız, çalışmalar yapılıyor. Turizmde hedefimiz 60 milyon turist 56 milyar gelir. Havaalanlarımızın kapasitesini 100 milyon yolcuya çıkarıyoruz.

FAHİŞ KİRA ÖNLENECEK
Fahiş kira fiyatları konusunda gerekeni yapacağız. Önce savaş, sonra deprem sonucu fırsatçılar doğdu, bu ahlaki de değil insani de değil. Yasal düzenlemelerle izin vermeyeceğiz. Kiranın yüksek olduğu yerlerde memurlara kira desteği vereceğiz. TOKİ sayesinde yeni konutlar yapacağız. Kılıçdaroğlu'nun konut satışını yasaklayacağız demesi, inşaat ve emlak sektörünü durdurdu. Bunlar yasakçı zihniyet. Bunların bir dediği bir dediğini tutmuyor. Biz vatandaşlarımızın hassasiyetini biliyoruz. Yeni düzenlemelerle hiç kimse şikayetçi olmayacak. Bakınız, Alanyalı hemşerilerimiz ne güzel söylemiş, söz uçar eser kalır. Bizim eserlerimizi saymaya nefes, yazmaya mürekkep yetmez.

TÜRKİYE KÜRESEL AKTÖR
Bugün Türkiye'miz geniş bir coğrafyada küresel bir aktör. Tüm dünyAyı dolaşıyoruz. Dış siyasetimiz Alanya kalesi gibi sağlam, Kızıl Kule gibi güçlü. Damlataş gibi asil, Antalya gibi öncü. 21 yılda kaybettiğimiz özgüveni yeniden kazandık. Savunma sanayi ürünleri uçaklar, iha ve sihalar, helikopterlerimiz havadaysa, uzaydaysak, bununla guru duymalıyız. Bunların hepsini biz yaptık, başkaları yapamaz. Yapamazlar dedikleri herşeyi yaptık. Türkiye artık zincirlerini kırdı, kendimize ve insanımıza güveniyoruz. Bunları gururla söylüyoruz. Biz Türkiyeyiz istediğimizi yaparız. Bu günlere kolay gelmedik. Kolay kolay da kazanımlarımızdan vazgeçmeyiz. Bizim motivasyonumuzu bozmayın sahip çıkın. Ya da gölge etmeyin yeter.

MUHALEFETE YÜKLENDİ
Devlet algı operasyonları ile değil, doğru politikalar ile yönetilir. Türkiye'nin güvenliği siyasete alet edilecek bir konu değil. Askerimizi, polisimizi şehit eden terör örgütü değil mi? 15 Temmuzda FETÖ'cüler bu devleti ele geçirmeye kalkışmadı mı? Buna hala devam ediyorlar. Düşmanımızı iyi tanımamız lazım. FETÖ nedeniyle görevden alınanları iade edeceklerini söylüyorlar, bakın Atatürk'ün partisi ne hale geldi. FETÖCÜ'lerle, teröristlerle birlikte yürüyorlar. Kürt kardeşlerimiz de bu durumdan çok rahatsız. Tayyip Erdoğan karşıtlığı bunların gözünü kör, kulağını sağır etmiş. ABD, Fransız, Alman basınının derdi Türk halkının refahımı. Cumhurbaşkanımızı istemediklerini nasıl da ortaya koyuyorlar. El pençe divan durmayan Recep Tayyip Erdoğan'dan rahatsızlar. Sınır ötesi hareket yapabilen Türkiye'den korkuyorlar. Yurt dışından Türk siyasetini dizayn etmeye çalışıyorlar. Biz sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Biz durmayacağız, daha çok yolumuz var, Türkiye'yi daha da yükselteceğiz. Milletimizin başı artık dünyada dimdik. Biz Türkiye yüzyılı derken tüm dünyaya hodri meydan diyoruz. Türkiye'nin 100. yılını Türkiye Yüzyılı yapmaya kararlıyız. Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta hep birlikte dosta düşmana göstereceğiz. Savaştan kaçan Suriyelilerin güvenli şekilde dönmelerini sağlayacağız. Barış, huzur, istikrar ve güvenlik için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Savaşın kazananı, adil bir barışın da kaybedeni olmaz."