Edinilen ilk bilgilere göre, TFF 3. Lig 2. Grup'ta Ofspor deplasmanından dönen Alanya Kestelsporspor'un otobüsü sabah saat 04:20'de Ulaş Dinlenme Tesisleri'nin önünde kaza yaptı. 2 futbolcu ağır yaralandı.

Alanya Kestelspor Kulüp Başkanı Levent Uğur, takım otobüsü kazasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Uğur yaptığı açıklamada, "Çok talihsiz bir kaza yaşadık. Alanya'ya 2-3 kilometre kala Antalya havalimanından kafilemizi taşıyan otobüs devrildi. Yan yatan otobüs 100 metre kadar yerde sürüklendi. 14 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırıldılar. Futbolcularımızdan 2'sinin durumu ağır ve Antalya'ya gönderildi. Diğerlerinin tedavisi Alanya EA hastanesinde devam ediyor. Çok üzgünüz" dedi.
Kulüpten yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi: 11.03.2023 tarihinde deplasmanda oynadığımız Yeşilyurt D.C. Ofspor müsabakası dönüşü gece saat 04:20 Alanya girişi ulaş mevkiinde takım kafilemizi taşıyan minibüsümüz kaza yapmış olup teknik direktörümüz ile yardımcısı ve 13 oyuncumuz kazada yaralanmıştır. Kaza sonrası bölgedeki hastanelere nakilleri yapılmış tedavilerine başlanmıştır. Hepimizi derinden üzen bu ağır kaza da şükürker olsun ki can kaybımız yoktur.
Bir oyuncumuz Antalya Tıp Fakültesine ameliyat için sevki yapılmış olup, diğer bir oyuncumuz da ALKÜ Eğitim ve Araştırma hastanesinde ameliyata alınmıştır. Diğer oyuncularımızın ve teknik ekibimizin tedavileri devam etmektedir."