Alanya Genç MÜSİAD Üyeleri Hasan Düşünceli'yi ziyaret etti Alanya Genç MÜSİAD Üyeleri Hasan Düşünceli'yi ziyaret etti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i rutin işlerini yapan ortalama bir belediye başkanı olarak görüyorum. Alanya dünyanın en güzide ilçelerinden bir tanesi. Alanya'nın sadece Türkiye'de değil yada turistlik anlamda tanınan yerlerde değil Dünyada marka olacak potansiyele sahip bir ilçemiz. 

"ESKİ BAŞKAN SİPAOĞLU'NUN KALDIRIMI VE PEYZAJI KULLANIYOR"
Dolayısıyla altyapı yetersiz bugün hala Hasan Sipahioğlu döneminde kalan kaldırımları ve peyzajı kullanıyoruz. Yani bugün kaynaklara baktığımız zaman bitecek bir belediye binası var. 600-700 milyon TL harcanarak bitecek bir belediye binası var. Bu Alanya için erzem bir yatırım değil Alanya için daha faydalı yatırım yapılabilirdi. Alanya'nın mevcut sorunlarını olduğunu bugün bunları konuşmamız gerektiğini bunun yerine Alanya'nın hangi yenilikçi fikirlerle gündeme getirebiliriz bunları konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. Biraz önce bahsettim Dünya dijitalleşiyor biz Alanyamız için ilçemiz olarak hangi adımları atıyoruz. Alanya Dünya çapında markalaştıracak hangi adımı atmışız. Biz şuanda rutin bir belediyecilik yapıyoruz. 
Alanya'nın temel sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Altyapı, otopark ve arıtma sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Kamu personelleri için lojman yapılması gerekiyor. Arkeoloji bölümlerinin canlandırılması gerekiyor. Büyük bir medeniyetin izlerini taşıyan bir ilçemizden bahsediyoruz, yeterli kazı çalışmaları yok. Onkoloji bölümünün Alanya’ya kazandırılması lazım. Belediyecilik anlamında peyzaşın ve yolların bir bütünselleşmeye kazanması gerekiyor. Altyapısı olmayan yerlere ruhsat verilmemesi gerekiyor. Alanya'da bir arabayla gezdiğiniz zaman Alanya'da bir çevre kirliliği var. Tabebelerda bir düzen yok. İmarda, mimaride bir düzen yok. Daha temel sorunların çözümemiş bir Alanya'dan söz ediyoruz. Bunlar çözüldükten sonra Alanyamız için yapılacak çok şeyler vardır. Şehrin markalaşmasına yönelik bunların ortaya konması gerekir.