Azerbaycan'dan dönen ALGC ekibi kaza yaptı Azerbaycan'dan dönen ALGC ekibi kaza yaptı

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, KGK Genel Sekreteri Lütfü Karakaş ve KGK Yaygın Medya Meclis Sekreteri Neşat Gündoğdu, bugün Ankara'daki makamında yatırımlardan sorumlu Sağlık Bakan Yardımcısı H. Kürşat Kırbıyık'ı ziyaret ettiler.  Sağlık yatırımlarına ilişkin bilgiler veren Bakan Yardımcısı Kırbıyık, Alanya'daki Payallar Devlet Hastanesi yapımına hız vereceklerini söyledi. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tıbbi cihaz eksikliklerini tamamlamak için de çabalarının olduğunu söyleyen Kırbıyık, "Hastanemizdeki eksikleri hızla tamamlamaya çalışıyoruz" dedi. 
'BİR İLK: ANTALYA ŞEHİR HASTANESİ'
Antalya Şehir Hastanesi'ni bitirmek üzere olduklarını söyleyen Kırbıyık, "Özel sektör olmadan, devlet kaynaklarıyla yapılan ilk şehir hastanesi olma özelliğine sahip. Buraya her türlü teknolojik yatırımı yapıyoruz. Antalya Şehir Hastanesi'nin Türkiye'nin yüz akı bir hastanesi olması için çalışıyoruz. İnşallah hastanemiz çok kısa süre içinde açılacak" şeklinde konuştu. 
KGK Genel Başkanı Dim, ziyarete ilişkin sosyal medya mesajında "Ankara’da makamında ziyaret ettiğimiz Sağlık Bakan Yardımcısı değerli dostum H. Kürşat Kırbıyık’la sağlık yatırımları üzerine verimli bir sohbet yaptık. Sayın Bakanımıza çok teşekkür ederiz" dedi.