Alanya Genç MÜSİAD Üyeleri Hasan Düşünceli'yi ziyaret etti Alanya Genç MÜSİAD Üyeleri Hasan Düşünceli'yi ziyaret etti

Önceki dönem Dışişleri Bakanı, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu Ekim ayında AK Parti Alanya Teşkilatıyla bir araya geldiğinde “Alanya’yı AK Parti Belediyeciliği ile buluşturacağız, bu yönde çalışmalarımızı da Genel Merkez nezdinde sürdürüyoruz” toplantıda ayrıca ‘Yeni Bir Alanya’ vurgusu yapan Çavuşoğlu, “Kardeşimiz Mustafa Toklu’nun Yeni Bir Alanya sloganını Antalya’mızda da Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde de sürdüreceğiz. Alanya’da “YENİ BİR ALANYA” Antalya’da ise “YENİDEN ANTALYA” diyeceğiz.” şeklinde konuştu.
Bunun üzerine Ak Partili Nurettin Uludağ, açıklama yaparak Cumhurittifakı tarafından seçilen ve halen  makam koltuğunda oturan,DAVA arkadaşlarımızın ve Alanya’lı hemşehrilerimizin oyları ile seçilen Belediye Başkanı varken,sanki onu yokmuş gibi kabül ederek,Cumhurittifakı Alanya’da iptalmiş gibi kabül ederek sahaya çıkmak, basında boy göstermek aday adaylığı müracaatı çalışması yapmak bizim DAVA adamı anlayışımıza ve teşkilat terbiyemize yakışmaz
" dedi.
Yazılı açıklamasında Nurettin Uludağ hakkında çıkan aday adayı dedikodularına son noktayı koydu yaptığı basın açıklamasında Cumhur ittifakına sadakatim sonsuzdur dedi... işte Uludağ’ın basın açıklaması, 
  "Değerli Dava Arkadaşlarım,değerli siyasi büyüklerim  ve Sevgili hemşehrilerim  hakkımda yazılan ve bir kaç gündür dillendirilen  Akparti Alanya Belediye Başkan adaylığı Konusunda Gördüğüm lüzum üzerine Açıklama yapmak istedim. 
Malumunuz Üzere bugüne kadar ama atanarak ama seçilerek sizler tarafından birçok görevlerde bulunma imkanı verdiniz bana,
     Tüm Bu görev ve Hizmetlerde
 bulunurken en önemli düsturum halkım ve DAVA’m olmuştur. 
     Değerli dostlarım Bizim aldığımız eğitim ve terbiye, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendiğimiz DAVA terbiyesi der ki; Cumhurittifakı tarafından seçilen ve halen  makam koltuğunda oturan,DAVA arkadaşlarımızın ve Alanya’lı hemşehrilerimizin oyları ile seçilen Belediye Başkanı varken,sanki onu yokmuş gibi kabül ederek,Cumhurittifakı Alanya’da iptalmiş gibi kabül ederek sahaya çıkmak, basında boy göstermek aday adaylığı müracaatı çalışması yapmak bizim DAVA adamı anlayışımıza ve teşkilat terbiyemize yakışmaz. Bize düşen ; 15 Temmuz kalkışmasından sonra   Ülke menfaati ve Milli bekamızın devam etmesi için doğal mecraında kurulan ve güçlenerek devam eden Cumhurittifakının yıpranmadan ve ayrıştırmalara sebebiyet vermeden devam etmesine karınca kararınca zarar vermeden katkıda bulunmaktır. 
  Ama ne zaman ki; Genel  başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Alanya’da ittifak yok! bütün siyasi partiler kendi adayları ile girecek denirse,veya Cumhurittifakı var fakat Akparti adayı adı altında seçime girilecek diye bilgi ve talimat gelirse işte o zaman bizim de söyleyecek sözümüz ve siyasi büyüklerimiz ile görüşerek vereceğimiz kararlarımız olacaktır yeri ve zamanı geldiğinde açıklarız. 
Hasılı Kelam bizim yoğurt yiyişimiz bu şekilde,bu kardeşiniz bu zamana kadar Belediye başkan adaylığı konusunda birçok kesimden ve halkımdan çok defalar istek ve baskı gelse de ne hiçbir Parti büyüğüme ne de Hiçbir Dava Arkadaşıma  belediye başkan adayı olmak istiyorum diye söylemedim. 
Son olarak Bugüne kadar olduğu gibi Bundan sonra da Benim Düsturum ve Duruşum Teşkilatımız ve Siyasi Büyüklerimiz Tarafından Bana verilen ve Verilecek olan Tüm Görevleri Layıkıyla yapmak ve yerine getirerek  sahibine teslim etmektir. Selam ve sevgi ve saygılarımı arzederim." dedi.