Bakan Şimşek'in açıklamaları borsayı hareketlendirecek Bakan Şimşek'in açıklamaları borsayı hareketlendirecek

Kıbrıs'ta gerçekleştirilecek olan bu iki büyük projenin detaylarını paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla M.M.T. Tunç Group İnşaat'ın yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Tunç ve beraberindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, Devlet Koordineli Ticari Firma Yönetim Kurulu Başkanı Türker Yüksel ve KKTC Çevre Ve Şehircilik Bakanı Fikri Ataoğlu'nu ziyaret etti.

‘YATIRIMLARA KUZEY KIBRIS’A DEVAM EDECEĞİZ’
M.M.T. Tunç Group İnşaat'ın yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Tunç, ziyaretler sırasında yaptığı kısa açıklamada, "Kuzey Kıbrıs'ta yapmayı planladığımız iki büyük inşaat projesi için ekibimizle burada kamp kurduk. Daha önce Kuzey Kıbrıs'ta aldığımız 35 bin ve 24 bin metrekarelik iki arsaya inşaat projeleri yapma kararı aldık ve projeleri hızla planladık. Bugün, KKTC Başbakanı Sayın Ünal Üstel'i, devlet koordineli ticari firma yönetim kurulu başkanı Sayın Türker Yüksel'i ve KKTC çevre ve şehircilik bakanı Fikri Ataoğlu'nu ziyaret ederek projelerimiz hakkında bilgi verdik. Verimli bir görüşme oldu ve devlet büyüklerimiz bize her türlü desteği vereceklerini söylediler. Bu iki büyük projenin ardından Kıbrıs'a yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.
‘YATIRIM YAPMAK İSTEYEN FİRMALARA KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK’
KKTC Başbakanı Ünal Üstel ise M.M.T. Tunç Group İnşaat'ın gerçekleştirdiği ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, " Alanya'dan çıkarak yine vatan toprakları olan Kuzey Kıbrıs'a yatırım yapacak bir Türk firmasının varlığı bizi mutlu etti. Projeleri inceledik ve beğendik. Bu tür yatırımları yapmayı düşünen firmalar için kapımız her zaman açık. Devlet olarak her türlü destek vermeye hazırız" dedi.