Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 'Dilimizin Zenginlikleri' Projesi Alanya’da başlıyor. Öğrencilere Türkçe kelimelerin doğru kullanımını öğretmeyi amaçlayan proje, Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) ortak çalışmasıyla öğrencilerle buluşturuluyor. 

Proje kapsamında öğrenciler çeşitli etkinliklerle birlikte Türkçe'ye geçen yabancı, aksanlı ve şiveli kelimelerin doğru telaffuzunu öğrenecek. Projede yer alacak etkinlikler ana okulları, ilk okullar, orta okullar ve lise düzeyine kadar geniş bir yelpazede uygulanacak. Ayrıca, protokol çerçevesinde öğretmenlerin ağırlıklı olduğu bir jüri oluşturulacak. Jüri, okullardan ve öğrencilerden gelen eserleri toplayacak, değerlendirecek ve seçim yapacak. Dereceye giren ve yayınlanmaya değer bulunan eserler, eser sahibi öğrencilerin fotoğraflarıyla birlikte gazete ve televizyonlarda yayınlanacak. 

Başkan Yücel, Konaklı seçim ofisini açtı Başkan Yücel, Konaklı seçim ofisini açtı


'ALANYA AKTİF GAZETECİLER CEMİYETİ'NE TEŞEKKÜR EDİYORUZ'
Alanya Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti'ni (ALGC) ziyaret ederek projenin detayları hakkında bilgiler verdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Yılmaz, "Biz Türkçemizin doğru kullanımıyla ilgili veya yanlış kullanımlarının düzeltilmesi amacıyla çocuklarımızı hem küçük yaştan itibaren eğitmek hem de büyüklerimizin aslında doğru bildiği yanlışları düzeltmek adına bu projenin çok faydalı olacağına inanıyoruz. ‘Sözlük Özgürlüktür’ ilkesiyle hareket ettik ve projemizin ana teması bu doğrultuda şekillenmiştir. Projemizde Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’nden destek istedik. Bakanlığımızın ‘Dilimizin Zenginlikleri’ Projesi'nin başarılı bir şekilde sonuçlanacağına inanıyoruz çünkü anlamlı ve gerçekçi bir proje olarak bugün bu projenin altyapısını oluşturmak üzere buradayız. Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti'ne bu projeye verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Projemizin, sonunda ülkemize önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Projenin süresi olmayacak. Bakanlık projeyi devam ettirdiği sürece, Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte projeyi yürüteceğiz. Proje ve basın desteği için katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor, projemizin Alanyamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.