AK Parti ile MHP  heyetleri arasında yapılan 13'üncü toplantının ardından yerel seçim mutabakatına varıldı. Toplantının arından açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız "30 büyükşehirin 28'in AK Parti, 2'sinde ise MHP aday çıkaracak" dedi.

"29 İL MERKEZİNDE İŞBİRLİĞİ YAPILACAK"
Yıldız sözlerine şöyle devam etti, "31 Mart 2024 tarihinde Mahalli ve idareler seçimlerinde AK Parti ve Milliyetçilik Hareket Partisi’nin arasında yapılacak işbirliğinin esaslarını görüşmek üzere 26 Ekim 2023 tarihinde başlamış olan süreç, bugün gerçekleştirilen 13’üncü toplantı ile nihayet ermiştir.

Her zaman olduğu gibi önce ülkem ve milletim düsturuyla ele alınan konular, karşılıklı anlayış ve iyi niyet çerçevesinde tam bir mutabakat, uyum içinde sürdürülmüştür. Görüşmeler neticesinde otuz büyük şehirler de işbirliği yapılması, bu şehirlerden Mersin ve Manisa'da Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarının desteklenmesi 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır.

Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22’sinde her iki parti ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması, geri kalan 29 il merkezinde işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır. Tarihi önemi sebebiyle Ahlat’ta AK Parti adayının desteklenmesi, Söğüt'te ise Milliyetçi Hareket Partisi adayının desteklenmesi uygun bulunmuştur"

Alanya'da işitmenin ve işitme sağlığının önemi anlatıldı Alanya'da işitmenin ve işitme sağlığının önemi anlatıldı

(Kaynak: lidergazete.com)