Alanya'da yapımı yılan hikayesine dönen Mahmutlar Alanyaspor Tesisleri'nin çürümeye bırakılarak bulunduğu alan havuza dönerken, yetkililer tesislerin geleceği ile ilgili hala açıklama yapmıyorlar. Türel'den sonra göreve gelen Muhittin Böcek'in de henüz bir adım atmadığı Alanyaspor Tesisleri'nin temeli 2019 yılında çok sayıda kişinin katılımı ile atılmış ve 2022 yılında teslim edileceği belirtilmişti. Ancak tahsis edilen yerde şantiye bile kurulmadı. Kurulmadığı gibi alan kaderine terk edilerek atılan temeller çürümeye bırakıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kasım ayında Alanya gelişinde 2 hafta sonra gelicem orada incelemede bulunacam demişti. O zamandan buyana Başkan Böcek ortalıkta yok. Burda görüldüğü gibi Alanyaspor'a değer vermediği ve önemsemediği ortaya çıkıyor.

BAŞKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN TEPKİ

Gazetecilerle bir araya gelen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Mahmutlar’da bulunan Alanyaspor Tesisleri’nin hala tamamlanmamasına tepki gösterdi. Çürümeye bırakılan tesislerin bulunduğu alanın havuza döndüğünü belirten Çavuşoğlu, “Mahmutlar’daki Alanyaspor tesislerini balık havuzlarına çevireceğiz, orada balık yetiştireceğiz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile konuştuğumuzda o tesislerin seçim yatırımı olduğunu söylemişti. Ben de o zaman işin doğrusunu söylemiştim. Geçtiğimiz günlerde konuştuğumuzda yine aynı şeyi söyledi. Kulübü ziyaret edeceğini söyledi ama ziyaret bir türlü gerçekleşmedi. Oranın A’dan Z’ye kadar her şeyini biliyorum. Bu yerin proje çalışmaları, etüt çalışmaları başladı.

O dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ‘Bu tesisi yapıp size teslim edeceğim’ dedi. Yeri işgal eden bazı insanlar dava açtı. Bu davalık olan yerlerin avukatlığını da Erdoğan Toktaş yapıyordu. Özellikle Erkan Demirci’yi (BŞB ve Alanya Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi) arayıp yardım istedim. Fakat buradan bana bir dönüş dahi olmadı. Tekrar yeni bir proje çalışması yaptılar. O alanı dışarı çıkarttılar ve zaman uzadı. Buranın seçim yatırımı olduğunu kimse bana söylemesin. Seçimden önce yapılıp teslim edilecekti. Teslim tarihi 18 ay civarıydı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu müteahhit firmaya ‘Süreyi kısalt’ dedi. Firma da ‘15 ayda teslim edeceğim sayın bakanım’ dedi. Antalyaspor için yapıldı, o zaman seçim mi vardı? ‘Seçim yatırımıydı’ diyenlerin karşısındayım. Daha sonra yine bir törende Antalya Büyükşehir Belediyesi adına konuşan Erkan Demirci ‘Mayıs ayında burayı bitireceğiz’ dedi. Diğer mayısa geldik, hala tamamlanmadı” dedi.