Kamuda fazla ödemelerin geri alınması 'Resmi'leşti... Bakanlık o aylıkları geri alacak! Kamuda fazla ödemelerin geri alınması 'Resmi'leşti... Bakanlık o aylıkları geri alacak!

Alanya Mahmutlar Mahallesi’nde bulunan 110 bin 954 metrekare genişliğindeki arsa Alanya Belediyesi eski Başkanı Hasan Sipahioğlu ve Eski Mahmutlar Belediyesi Başkanı Ali Çelik döneminde engelli vatandaşların hizmet alacağı bir hastane yapımı için hazineye devredilmişti. Ancak sözkonusu arazi hastane alanından çıkarıldı.

Bu duruma tepki gösteren Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan kendi sosyal medyasından memleket satılıyor yöneticiler seyrediyor paylaşımında bulundu. İlhan “Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve Mahmutlar Belediye başkanı Ali Çelik’in döneminde Engelliler Hastanesi yapılması için Hazineden tahsis edilen Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulu yanındaki 858 nolu ada, 110,954 metre kare arsa Hastane alanından çıkartılarak ihaleye çıktı. Merekaresi 7000 bin liradan satışa çıkartılacak arsanın başlangıç bedeli 776. 678.770 bin liradan başlayacak. Burda esas mesele bu memleketin şu anki sahipleri nerde? Bu satışa niye engel olmuyorlar. Merkezdeki Hastane yeri gibi buradaki Sağlık Turizm alanı damı ranta kurban gidecek. Sahipsiz Mahmutların malları son 10 yılda olduğu gibi yine mi talan edilecek” dedi.