İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya Milletvekili adayı Avukat Uğur Poyraz Alanya’da, partililerle kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi ziyaretlerini sürdüren Poyraz, kahvaltının ardından Payallar Konaklı hal esnafının istek ve taleplerini dinledi. Ardından ise Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda temaslarına devam etti.

Sandıkların kapanması ardından Erdoğan'dan ilk açıklama Sandıkların kapanması ardından Erdoğan'dan ilk açıklama


Millet İttifakı Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Erzurum mitingine yapılan saldırıyı kınayan Poyraz, “Seçime 1 haftadan az kaldı. Sadece Antalya değil Türkiye’de büyük bir hızla devam ediyor. Bizler bu ülkede eşit vatandaşlar olarak bir arada olmak bir arada yaşamak ve bununla ilgili ortaya koyduğumuz birlikte yaşama bilincini anayasa ile taçlandırmış hukuk düzeni ile koruma altına almış bir toplumuz. Erzurum’da yaşanan talihsiz olayda bir grup provakatörlerin aldıkları talimat ve kendilerine yapılan önermeler üzerinden oradaki vatandaşlarımızı da hedef alarak ortaya koydukları hareketleri şiddetle lanetliyor ve kınıyorum. Biz kavga etmek istemiyoruz, kavga ile yol yürümek istemiyoruz. Bu ülkenin hukukunu ve anayasasını rehber alarak toplumsal hayatın içerisinde haklarını bilen ve diğerlerinin haklarına saygı gösteren vatandaşlar olarak ilerlemek istiyoruz. İyi Parti’nin seçim ofisleri, pankartları gibi İYİ Parti genel olarak hedef haline gelmiş durumda” dedi.


“Bu seçim artık hangi partiye oy vereceğiz seçiminden çıkmış durumda. Bu seçim Cumhurbaşkanlığı sisteminden ucube sistemin devamımı yoksa anayasal haklarımızın demokrasinin hukukun adaletin ve merhametin harmanlanarak bir devlet sisteminin yeniden inşası seçimi mi? Buradaki bu sistemi kabul mu ediyoruz? 6 yıldır ekonomik krize, 4 buçuk yıldır devam eden ekonomik kepazeliğe alışmayı bekleyemeyiz. Bu sistem akşam yatıp sabah başımıza ne geleceğini bilmediğimiz bir sistem. Bu sistem yerine hepimizin yarınımızı planlayacağımız geleceğimizi düşüneceğimiz ve gücün bir kişide ve onun etrafındakilerde değil gücün devletin kurumlarında olduğu devletin saygın ve kutsal kabul edildiği bir yönetim anlayışı olacak. Bizim umudumuzu arttıracak sonuçlarla geliyoruz. Bizim kafamızda bir şüphe yok. 14 Mayıs’ta bu konu bitmiş mevcut iktidar ile ortakları da bu temsil ettikleri zihniyet ile birlikte açılmamak üzere raflara kaldırılacaktır” dedi.