Antalya şehidini son yolculuğuna uğurladı Antalya şehidini son yolculuğuna uğurladı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin yasadışı oluşumların tuzağına düşmelerini engellemek, terör örgütlerinin eleman temin etme ve propaganda yöntemlerinden korumak, suç odaklarının sıklıkla istismar ettikleri burs sistemi, konaklama, barınma ve yurt ihtiyaçlarının karşılanması hakkında doğru ve etkin bir şekilde BÖF (Bilgilendirme ve Önleme  Faaliyetleri) yaparak örgüt propagandalarını etkisiz hale getirmek, öğrenci ve aileleri ile samimi diyalog kurmak amacıyla “GENÇLERLE BERABERİZ” projesi yürütüldü.
Proje kapsamında personel ve üniversite öğrencilerinin katılımı ile öğrencilerle birebir iletişim kurarak emniyet-öğrenci ilişkilerini kuvvetlendirmek için 50 kişinin katılımı ile Olympos Antik Kenti Doğa yürüyüşü düzenledi. Doğa yürüyüşünün akabinde Ulupınar’da su kaynağı etrafında öğle yemeği ve Phaselis Antik Kenti gezi etkinliği gerçekleşti.
Doğa yürüyüşü faaliyetine gençlerle bire bir iletişim kurularak Terör Örgütleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Etkinliğe katılan öğrenciler; Emniyet Teşkilatının güler yüzlü personelinin yanlarında olduğunu bir kez daha hissettiklerini, bu tarz faaliyetlerin devam etmesini ve memnuniyetlerini dile getirdiler.