Gümrük Kapıları'nda uyuşturucuya geçit yok! Gümrük Kapıları'nda uyuşturucuya geçit yok!

Gazipaşa Belediye Başkanı olmak için Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler, görevinden istifa ederek AK Parti'den Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.


Aslen Gazipaşalı olan Diler, bugün AK Parti Gazipaşa ilçe binası önünde yaptığı açıklamada "Değerli dostlarım, büyük bir onurla sürdürmekte olduğum Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. AK Parti'den Gazipaşa Belediye Başkan Aday Adayıyım" dedi.
Diler, daha sonra Gazipaşa basını ile bir araya gelerek soruları yanıtladı. 
ESEN DİLER KİMDİR?
Esen Diler, 1970 yılında Gazipaşa’da doğdu. Gazipaşalı emekli öğretmen Naciye Uysal ve Osman Uysal’ın 2 çocuğundan büyüğü olan Diler, ilk, orta ve lise tahsilini Gazipaşa’da tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Memuriyet hayatına Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü'nde başladıktan sonra 1998-2002 yılları arasında Ziraat Bankası’nda görev aldı. 2002 yılından itibaren Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde (BYEGM) çalışmaya başlayan ve 2012-2018 yılları arasında BYEGM Antalya İl Müdürü olarak görev yapan Esen Diler, 2018’den itibaren de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü görevini sürdürdü. Diler, evli ve 1 çocuk annesi.