Hobi tutkunları ‘HobiFest 2023’ buluştu Hobi tutkunları ‘HobiFest 2023’ buluştu

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2011 yılından bu yana tüm dünyada kutlanan Dünya Arkadaşlık Günü kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından eğlenceli etkinlikler düzenlendi. Konyaaltı Beach Park’ta düzenlenen etkinliğe katılan gençler hem eğlenip hem sosyalleşebileceği bir imkan buldu. 
YENİ ARKADAŞLIKLAR 
Genç Antalya Gönüllüleri Sorumlularından Minenur Demirkıran, Dünya Arkadaşlık Günü’nün gençlerin sosyalleşip yeni arkadaşlıklar kurabilmeleri için önemli bir gün olduğunu söyledi. Demirkıran, “Genç Antalya Gönüllüleri ile birlikte bu özel günü kutlamak için burada bulunuyoruz. Birleşmiş Milletler bugünü Dünya Arkadaşlık Günü olarak kabul etti. Arkadaşlık iyi ve kötü zamanlarda bir olmayı sağlıyor. Bugün burada arkadaşlarımız ile hem sosyalleşip hem de eğlenebildiğimiz güzel bir gün geçirdik” dedi.
GÖNÜLLERDEN BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Gönüllülerden Sümeyye Ülger de yeni arkadaşlıklar kurabilecekleri ve sosyal aktivite yapabilecekleri bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bizlerin şu an en çok ihtiyaç duyduğumuz barış içinde yaşamak. Umarım biz de doğasıyla havasıyla ve ağaçlarıyla birlikte dost olabildiğimiz bir nesil oluruz” diye konuştu. Gönüllülerden İlyas Barış ise böyle bir etkinlik düzenleyerek gençlerin sosyalleşmesine imkân sağladığı için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.