ALKÜ'nün projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edildi ALKÜ'nün projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edildi

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Alanya’da İskele şelale önünde yapılan çeşitli etkinlik ve törenlerle, Kaymakam Ürkmezer, Eşi Miray Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Baaşsavcısı Celal Tekin, protokol üyeleri, kurum amirleri, siyasi partiler, Oda başkanları, dernekler, Gazilerimiz, öğrenciler ve vatandaşlarımızın katılımıyla coşkuyla kutlandı. 
Törende ilk olarak Kaymakam Ürkmezer ve Başkan Yücel tören alanını gezerek vatandaşları selamlayıp Cumhuriyet Bayramlarını kutladılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okunmasıyla devam eden programda Kaymakam Ürkmezer Cumhuriyetimizin 100. Yılının anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak vatandaşlara seslendi. 
Konuşmanın ardından okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Ürkmezer ve Başkan Yücel tarafından ödülleri verildi. Coşkuyla devam eden kutlamalarda öğrenciler tarafından; vals, bando, müzikli koreografi ve halk oyunları gösterileri düzenlenerek keyifli anlar yaşatıldı. 
Tören geçişleri ve araç kortejleriyle sona eren kutlamalar sonunda, Kaymakam Ürkmezer vatandaşlar, öğrenciler ve  protokol ile hatıra fotoğrafı çekildi.