CHP’de gece yarısı tamamlanması beklenen Parti Meclisi’nin ardından 232 seçim çevresinde adayların açıklanacağı öğrenildi. Partinin aday belirleme mesaisinin 1 Şubat Perşembe günü sona ereceği bildirildi. Edinilen bilgiye göre CHP MYK’de İstanbul’un 14 ilçesinin adayları kesinleştirildi. Ankara’da da ilçelerin büyük bölümünde adaylar belirlendi. CHP’nin Çankaya adayını ise 1 Şubat’ta açıklayacağı kaydedildi.
ANTALYA’DA MUHİTTİN BÖCEK
Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yönelik Muhittin Böcek ismi MYK’den geçti. Muhittin Böcek'in Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının 30 hayır oyuna karşı 32 evet oyuyla geçtiği öğrenildi. Mevcut durumda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Böcek’in adaylığı PM’de yapılan oylamayla kabul edildi. Antalya'da Muhittin Böcek'in adaylığı parti meclisinde yapılan oylama ile kabul edildi.

MURATPAŞA'DA BELİRSİZLİK SÜRÜYOR
Muhittin Böcek'in adaylığı, 60 kişilik PM'de de 32 oyla kabul edildi. Muhittin Böcek'in resmi açıklama ile kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Muratpaşa'da ise belirsizlik sürüyor. Muratpaşa adayının açıklanması 1 Şubat'a kaldı. 
İL BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ
Öte yandan CHP Antalya İl Başkanlığı'nın basın kuruluşlarına servis ettiği bilgi notunda yarın Muhittin Böcek saat 14.30'da Antalya Havalimanı'nda karşılanacağı, saat 15.00'de İl Başkanlığı'na ziyaret edeceği belirtildi.  

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR?
1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Yükseköğrenimini Halkla İlişkiler ve İktisat bölümlerinde tamamladı. 25 yıllık siyasi tecrübesini Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans mezuniyeti ile birleştirdi. 

Alanya'da öğrenciler Güneş Enerji Santraline teknik gezi gerçekleştirdi Alanya'da öğrenciler Güneş Enerji Santraline teknik gezi gerçekleştirdi

1994 - 1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde Anavatan Partisi Konyaaltı Belediye Başkan Adayı oldu ve %27 oy alarak seçildi. 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde bu kez Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu ve ikinci döneminde %50’nin üzerinde oy alarak yeniden seçildi. Konyaaltı Belediyesi’ndeki başarılı çalışmaların ardından, 29 Mart 2009’da %60 oy oranıyla bir kez daha halkın seçimi olmayı başardı. 30 Mart 2014 seçiminde bir ilke imza atarak Antalya Merkez’de dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı olma başarısını gösterdi.2019 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Muhittin Böcek, halkın takdiri ile %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.