Alanya'da otel odasında Rus turist ölü bulundu Alanya'da otel odasında Rus turist ölü bulundu

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda,şahısların tespit ve deşifresi ile ilgili olarak yapılan operasyonda
"FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" suçu kapsamında hakkında "6 Yıl 3 Ay" kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle aranan M. Y.  isimli şahıs  4 * *7 plaka sayılı araç ile Antalya sınırları içerisinde Emniyet Müdürlüğü birimlerince yapılan operasyonla yakalandı.

Şahsın üzerinde bulunan telefonunda kendi rızasıyla yapılan çalışmalarda, örgütün diğer üyeleri ile kaçış organizasyonunun bulunduğu, bu kaçış planına telefonuna indirdiği bir program üzerinden dahil edildiği bir grup üzerinden haberleşmenin sağlanacağı, programı indirmesini isteyenin yurt dışında olan bir şahıs olduğu, aynı civarda başka şahısların da bulunabileceği beyanı üzerine, araç içerisinde şoför koltuğunda bulunan L.T. D. isimli şahıs M. Y. 'ye kaçma girişiminde yardım ettiği şüphesiyle gözaltına alındı.

Şahsın beyanları doğrultusunda; bulunma ihtimali olan yerde yapılan kontrollerde tamamı FETÖ/ PDY terör örgütünden işlem görmüş olan 12 kişi ve 1 Çocuk tan oluşan grup içerisinde aralarında 1 ihraç hava pilot kurmay Albay, 2 ihraç hava pilot Üsteğmen, 3 ihraç hava astsubay,
1 ihraç komiser, 1 ihraç polis memuru, 1 ihraç öğretmenin bulunduğu toplam  14 kişi gözaltına alındı. Şahıslar üzerinde yapılan aramalarda 15.445 Euro, 11.820 TL ile 500 gr gümüş külçe ve 1 adet sahte kimlik ele geçirildi.

Editör: Zeliha Öner