Söz konusu yolun yapılmasına ilişkin manipülasyonlara anlam veremediğini ifade eden Vali Hulusi Şahin, “Bu yolun yapılmaması gerektiği yönünde ulusal ve yerel basında haberler yapıldı. Birileri sabote ettiği için bu yol yıllarca yapılamadı. Elbette, hepimiz çevreci olmalıyız. Biz sürdürülebilir bir kalkınmayı esas alıyoruz. Turizmi de tarımı da sürdürülebilir yapmalıyız. Şehirlerimizi, denizimizi, dağlarımızı muhafaza etmeliyiz. Bu konuda kimse aksini düşünmüyor. Bu amaçla zaten yol tünellerle, viyadüklerle denizin arkasından gidiyor. Bunun neyine karşı çıkıyorlar anlamak mümkün değil. Hiç kimse gelmesin denizler, plajlar korunsun gibi bir anlayış var. Böyle bir çevrecilik anlayışı olmaz.” dedi.

Alanya'da öğrenciler Güneş Enerji Santraline teknik gezi gerçekleştirdi Alanya'da öğrenciler Güneş Enerji Santraline teknik gezi gerçekleştirdi

KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM, KAMUOYU OLUŞTURALIM
Antalya’nın güzel coğrafyasından her anlamda istifade edilmesi gerektiğinin vurgulayan Vali Şahin, “Bu hususta sizler sanayiciler ve iş insanları olmak üzere, tüm çevrelerin sesini yükseltmesini istiyorum. Bu konuda bir kamuoyu oluşturalım. Hâlihazırda o yollarla, mevcut şartlarda ne turizm ne de tarım yapılabilir. Kendimizi kandırmayalım. Dünyanın her yerinde yollar yapılıyorken neden Antalya’da yapılmasın ki. Elbette hukuki süreçler devam edecektir. Antalya’ya kimsenin kötülük yapmasını istemiyorum.” diye ifade etti. Vali Hulusi Şahin, açıklamalısında bir kere daha, otoyol projesinin çevreye zarar vermeden, usulüne uygun ve doğayı koruyarak yürütüleceğini belirtti.