Sağlık Bakanlığı’nca 23 Mayıs 2023 tarihinde Antalya İl Sağlık Müdürü olarak atanan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan’ın yerine Mamak Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Evren Ekingen atandı. Ekingen’in önümüzdeki günlerde yeni görevine başlaması bekleniyor.

KARAHAN, ALANYA'YA GERİ DÖNÜYOR

Bugün saat 15.00 sıralarında Antalya İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan Karahan'ın Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Tıp Fakültesi'ndeki hocalık görevine döneceği öğrenildi.

Gümrük Kapıları'nda uyuşturucuya geçit yok! Gümrük Kapıları'nda uyuşturucuya geçit yok!

EVREN EKİNGEN KİMDİR?
13.10.1980 doğumlu, İlköğretim ve ortaöğretimini Batman’da tamamladı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. 2005-2008 yılları arasında Batman Beşiri İlçe  Sağlık Ocağında Pratisyen hekim/Sorumlu Tabip ve Sağlık Grup Başkanı olarak görev yaptı. 2008 Yılında Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Dr. Araştırma Görevlisi unvanını aldı. 2013 Yılında mezun olarak Uzman Doktor unvanını aldı. 2013-2015 yılları arasında Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Batman’da Batman Bölge Hastanesinde 4,5 yıl Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı. Sağlık Bakanlığı Pandemi Saha Koordinasyonunda görev aldı. Haziran 2021-Mayıs 2023 yılları arasında Ankara Nallıhan Devlet Hastanesine Başhekim olarak görev yaptı.  Alanında yurtdışı /yurtiçi birçok makale ,sözlü ve poster bildirisi bulunmaktadır. Aynı zamanda Ulusal Acil Tıp Kongresi ve Sempozyumlarda sunumlar hazırladı. Sağlık Bakanlığı Kalite ve Akreditasyon Denetçisidir. 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesinde ve Hatay Hassa Devlet Hastanesinde koordinatör Başhekim olarak görev aldı. Mayıs 2023 yılından itibaren Mamak Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.