Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım ayı olağan meclis toplantısında sinirler gerildi. Başkan Erdem ve üyeler arasında yaşanan Aidat tartışması toplantıya damga vurdu.

BAŞKAN ERDEM: ALANYA ADINA UTANILACAK ŞEY
Başkan Eray Erdem, Kasım Ayı meclis açılış konuşmasında, Alanya’da yeni faaliyete geçen 'Mobil Göç Noktası Hizmet Aracı’na tepki gösterdi. Erdem, bu uygulamanın Alanya adına utanılacak bir durum olduğunu belirtti. Erdem, “Bir kişi kafe veya restoranda oturuyor, yetkili bir kişi gelip kimlik soruyor. Eğer oturum izni yoksa, kişi karga tulumba götürülüyor. Bu, sanki ormanda vahşi hayvan avına çıkmış gibi bir durum ortaya çıkarıyor. Bu kabul edilemez bir durum.” dedi. Erdem’in devletin yaptığı bu uygulama karşısında tavır alması ise bazı vatandaşları rahatsız etti.

ALANYA GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Üniversitesi ve BAKA iş birliğinde gerçekleştirilen Alanya Girişimcilik Zirvesi’nin ayrıntılarını meclis üyeleriyle paylaşan Erdem, “ALTSO olarak gerek kadın girişimcilerimiz, gerekse genç girişimcilerimiz ile sürekli görüş alışverişinde bulunup, girişimci arkadaşlarımızın desteklenmesi konusunda neler yapabileceğimizi değerlendiriyoruz” dedi.

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI
KOSGEB ve BAKA iş birliğinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarına da değinen Başkan Erdem, “Üyelerimizin güncel desteklerden faydalanabilmesi için KOSGEB ve BAKA iş birliğinde bilgilendirme toplantıları düzenleyip, üyelerimizin görüş ve önerilerini alıyoruz” diye konuştu.

Antalya Balbey yenileniyor Antalya Balbey yenileniyor

Turizmin önemli paydaşlarından olan su sporu işletmecileri ile toplantı yaptıklarını ifade eden Başkan Erdem, “Arıtma, kalifiye personel, su sporu işletmecilerine tahsis edilen alanların yetersizliği, hanutçuluk, kira ücretleri gibi önemli konular üzerine istişarelerde bulunup, kıymetli arkadaşlarımızın STCW (Can kurtarma araçlarını kullanma yeterliği belgesi) yenileme sürecinin Alanya’da yapılabilmesi ile ilgili taleplerini aldık” dedi.

Başkan Erdem ayrıca, komite toplantıları, eğitim çalışmaları ile ilgili olarak da meclis üyelerine bilgiler aktararak, görüş ve önerilerini aldı.
Başkan Erdem’in konuşmasının ardından ise ALTSO’nun 2024 Yılı Denk Gelir Gider Bütçesi 60 Milyon TL olarak kabul edildi.

TOPLANTI SONRASI TARTIŞMA
Toplantının ardından Başkan ve üyeler arasında aidat tartışması yaşandı. Kasada para varken üyelerden ekstra aidat talep edilmesine ve üyelerin bundan haberdar edilmemesine tepki gösteren üyeler ile başkan arasında hararetli tartışmalar yaşandı.