Alanya'da yabancı yerleşiklerin uğrak yeri kafe restoranlarda oturan insanlar dilenciler tarafından taciz edilmeye başlandığı iddia edildi. Özellikle depremzede olduğunu dile getirerek sokaklarda yürüyen hemen herkesi taciz eden bu insanların kim olduğu ya da nereden geldiği bilinmiyor.

Diyarbakır'da 2 terörist etkisiz! Diyarbakır'da 2 terörist etkisiz!

VATANDAŞLAR BELEDİYE VE POLİS EKİPLERİNİN MÜDAHALE ETMESİNİ İSTEDİ
Avsallar'dan video görüntülerle ihbar hattımıza ulaşan vatandaş; "Artık bıktık her köşeden çıkıyorlar, depremzedeyiz diyorlar ama depremzedeler su isterken bile utanıyorken bunların depremzede olmasına imkan yok. Belediye ve polis ekiplerinin bu kişileri bulup Alanya'dan uzaklaştırmalarını istiyoruz" dedi.

"BUNLAR BİZİ UTANDIRIYOR"
Mahmutlar'da tanınan gazeteci-yazar Sudi Çandır ise; "Yerli ve yabancı 100 bin kişinin yaşadığı Mahmutlar'ı dilenciler bastı. Gün içinde bilhassa yabancı yerleşiklerin uğrak yeri kafe restoranlarda oturan insanlar dilenciler tarafından resmen taciz ediliyor. Özellikle depremzede olduğunu dile getirerek sokaklarda yürüyen hemen herkesi taciz eden bu insanlara karşı zabıta ve kolluk kuvvetlerini daha sıkı kontrol yapmaları konusunda aktif olmaya davet ediyorum.
Deprem felaketi sonrasında bölgeden gelen insanlarla hep birlikteydim. Hepsi çok asil ve kaliteli insanlar. Bir küçük su isterken dahi mahcubiyet duyan bu güzel insanları kullanarak dilenen aymazlara asla yol verilmemelidir. Özellikle yabancılar nezdinde kötü bir reklam oluyor. İlgililere saygıyla duyurulur" diyerek yetkililerden yardım istedi.