31 Mart 2019 seçimlerinden önce yayınladığı kitapçıkta Adem Murat Yücel yapacaklarına dair "82 proje ile Aydınlık Mutlu Yarınlara" diye projelerinin çoğunu yapmadı. Her zaman Üretken Belediyecilik anlayışıyla diye sözlerine başlayan Başkan Yücel'in bu projelerini niye hayata geçirmediği merak konusu oldu. 
31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Alanya Belediye Başkan adayı Adem Murat Yücel'in projesinde yer alan "EĞLENCE MERKEZİ" daha tamamlanmadı. Kitapçıkta o projede şu cümleler yer alıyor. 


"EĞLENCE MERKEZİ"
Başkan Yücel, "Herkes her aradığını bulacak. Kentsel dönüşüm projemiz kapsamında yapcağımız düzenleme ile eğlence merkezlerini ortak bir bölgeye toplayacağız. Bu vesile ile sahil bandında kazanacağımız alanlarda sosyal projeler hayata geçireceğiz." dedi. 
Bu projesinin neredeyse yakından uzaktan yapılan bir yer yok. Kentsel Dönüşüm projesini o kadar istemesine rağmen bir türlü yapamadı. Tosmur sahil bandını yapmak için esnafın yazın tam para kazanacağı zaman sahil bandında kepçe çalıştırdı. Her yer toz ve toprak oldu. Otelciler ve esnaf isyanları oynadı. Alanya'ya tatile gelen turistler sahile inebilmek için zorluk çektiler. Geçen sene Şubat ayında başlanan sahil bandı ona rağmen daha bitmedi. 


"KENT MEYDANI ve SAHİL DÜZENLEMESİ"
Bir diğer projesi olan "KENT MEYDANI ve SAHİL DÜZENLEMESİ" tam yapılmadı. Başkan Yücel, "Alanya'nın kalbine yakışan gerdanlık geliyor. Ahmet Tokuş Bulvarı ve sahil şeridi arasında kalan 144 bin metrekarelik alanda Batı Çarşı Mahallesi Kızılkule'den başlayarak Rıhtım Caddesi boyunca iki taraflı devam eden ve doğuda İzzet Azakoğlu Caddesi sonuna kadar olan Hükümet Caddesi'ni yeniden projelendiriyoruz. Yeni dozenleme ile bu alan kültür, dinlence, eğlence organizasyonlarına müsait yepyeni bir rekreasyon alanına dünüşecek" dedi.
Başkan Yücel bu projesini başlayıp bitirmiş olsaydı çok güzel olurdu Alanya. Alanya'da yaşayanlar görüyor bu projenin yakınından geçen bir çalışma yok. 

Zafer Partisi 'Alanya' adayını açıkladı Zafer Partisi 'Alanya' adayını açıkladı

"KALELER DİYARI ALANYA"
Başkan Yücel bu konuda tebrik etmek gerekiyor. Alanya Kalesi turizm açısından istenilen duruma geldi. Gelen misafir ve turistler keyfli bir şekilde gezilerini tamamlıyor.
Peki Başkan Yücel projesinde neler demişti. "Tarih, Turizme açılıyor. Turizmin öz bebeği kentimizde tarihten bize miras kalan kalelelerin restorasyonlarını yapacağız. Sarnıçları, tarihi konakları ve antik kentleri de aslına uygun restorasyon ve rahat ulaşım imkanlarıyla hem turizmin hem hemşehrilerimiz hizmetine sunacağız. Colybrassos Antik kenti, Syedra Antik kenti, Alara Kalesi, Sinek Kalesi, Mahmutseydi Paşa Konağı, Kızılcaşehir Kalesi ve Leartes Antik Kenti bu projenin ilk adımları olacak.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bu projesi ile vatandaşlarından takdir toplamıştır. Ve bu projesini yerine getirmiştir.

DİĞER PROJELERİ HERGÜN ELE ALINACAKTIR...