Karayolları tarafından Alanya'da yapımına başlanan ve Alanya'daki ulaşım krizini büyük ölçüde çözmesi beklenen yeni çevre yolu inşaatı Tosmur'a kadar bitmiş ancak Alanya Belediyesi'nin 18. madde uygulaması gerekçe gösterilerek çalışmalar durdurulmuştu. 2016 yılında ihaleye çıkarılan ve yapımı yılan hikayesine dönen yeni çevreyolu inşaatı ödenek sorununun ardından Karayolları yetkililerine göre şimdi de imar problemi nedeniyle bekliyor.

KARAYOLLARI: BELEDİYEYİ BEKLİYORUZ

Alanya Üniversitesi’nde kentin derin tarihine yolculuk! Alanya Üniversitesi’nde kentin derin tarihine yolculuk!

Yeni Alanya'nın sorularını yanıtlayan Karayolları yetkilileri, Alanya Belediyesi'nin devam eden imar çalışmaları nedeniyle yolda çalışma yapamadıklarını ifade ederken, "Bazı lokasyonlarda Alanya Belediyesi tarafından uygulanan 18. madde uygulamalarının tamamlanmasını bekliyoruz. Ödeneğimiz hazır ama çalışma yapamıyoruz. Belediye yetkilileri ile görüştük, 6 ay içinde tamamlayacaklarını ifade ettiler" dediler.
BELEDİYE: BÜYÜK BÖLÜMÜ TAMAMLANDI

Alanya Belediyesi yetkilileri ise, söz konusu bölgedeki 18. madde uygulamalarının büyük bölümünün tamamlandığını ifade ederken, "Azura Park'tan tünel çıkışına kadar tüm çalışmalar tamamlandı, hiç bir sorun kalmadı. Sadece tünel çıkışındaki bölgede sorun var. Bunu da çözmek için son aşamaya geldik. Karayolları, yeterli ödenek olmadığı için çalışma yapamıyor. Biz Alanya Belediyesi olarak üzerimize düşeni hızlı bir şekilde tamamladık" ifadelerini kullandılar.