Başkan Böcek'ten CHP'li Belediye'ye şok yasak! Başkan Böcek'ten CHP'li Belediye'ye şok yasak!

Ziyaretlerine Antalya’da kendi elektriğini üretebilen ilk güneş enerji sistemli akıllı lise olarak tasarlanan Oba Anadolu lisesinden başlayan Kaymakam Ürkmezer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve Yüklenici Firma Öz Turbal’dan okulun inşaat durumu ve yapım aşamalarıyla ilgili bilgi alarak incelemelerde bulundu. 24 derslikli ve 8 laboratuvar olarak planlanan Oba Anadolu lisesi 70 gün süre içerisinde tamamlanarak 2023-2024 eğitim-öğretim sezonunun ikinci yarısında eğitim vermeye başlayacak.
Bir sonraki ziyaretini hayırsever iş adamı Mithat Bileydi tarafından yaptırılan İrfan Bileydi Siber Güvenlik Anadolu lisesine gerçekleştiren Kaymakam Ürkmezer, okul inşaatının son durumu hakkında Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’dan bilgi alarak incelemelerde bulundu. Siber Güvenlik ve Elektronik cihazlar üzerine eğitim verilmesi planlanan okulun 6 ay içerisinde tamamlanması beklenmektedir.
Son ziyaretini hayırsever Babaoğlu ailesi tarafından anneleri Müdevvet Babaoğlu adına 24 derslikli olarak yaptırılan Tosmur Müdevvet Babaoğlu Ortaokulu’na gerçekleştiren Kaymakam Ürkmezer Babaoğlu ailesi tarafından %81’i tamamlanan okulun inşaat alanı ve bina içerisini gezerek incelemelerde bulundu. Okul inşaatının geriye kalan kısmı Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünce tamamlanacak.
Ziyaretlerin bitiminde açıklama yapan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Bugün devletimiz ve hayırseverlerimiz tarafından Alanya’mızda yapımı devam eden okullarımızın inşaatlarında incelemelerde bulunduk. Eğitim alanında başarısıyla öncülük eden Alanya’mızın kendini daha da ileri seviyelere taşıması için devletimiz ve yeri geldiğinde hayırseverlerimizin desteğiyle yeni eğitim yuvaları kuruyoruz.Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz’’ dedi.