Alanya Otogarında oluşturulan öğrencileri karşılama stantlarını ziyarete Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Türkdoğan, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanya İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Eşref Sarı ve Alanya Belediyesi Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan katıldı.

STANTLARDAN BİLGİ ALINDI

Yeni eğitim-öğretim döneminde Alanya’da bulunan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Üniversitesine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler için Alanya Otogarında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Alanya Belediyesi ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılama stantları oluşturuldu. Stantları ziyaret ederek öğrencilere “Hoş geldiniz” diyen Kaymakam Ürkmezer, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Alanya Gençlik Merkezi ve Alanya Belediyesi tarafından oluşturulan stantlarda incelemelerde bulundu.

BAŞVURU YAPAN ÖĞRENCİLERİN HEPSİ YURTLARA YERLEŞTİRİLDİ

Alanya’da ‘Okulumuz yıkılmasın’ çağrısı Alanya’da ‘Okulumuz yıkılmasın’ çağrısı

Ziyarette açıklamalarda bulunan Kaymakam Ürkmezer, “Bugün yeni eğitim-öğretim yılı üniversitelerde başlıyor. İlçemizde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Alanya Üniversitesi olmak üzere 2 üniversite bulunuyor. Bu üniversitelerimizde yaklaşık 20 bin öğrenci var. Bugün öğrencilerimiz için oluşturulan karşılama ve bilgilendirme stantlarını inceledik. Stantlarımızda öğrencilerimiz için kurumlarımız tarafından çeşitli konularda tanıtımlar yapılıyor. Ayrıca şehrimize gelen öğrencilerimize yemek ikramında bulunularak ücretsiz bir şekilde yurtlarına ulaşımlarını sağlıyoruz. Üniversitelerimiz ve kurumlarımızla birlikte öğrencilerimizi karşılayarak güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Yurtlarımızın durumu ile ilgili ise bütün yurtlarımızın bakım, tadilat ve ihtiyaçlarını gidererek hazır hale getirdik. Yurtlarımıza başvuruda bulunan hiçbir öğrencimizi açıkta bırakmadık. Hepsini yurtlarına yerleştirdik. Bugün burada bu organizasyonu gerçekleştiren tüm kurumlarımıza teşekkür ediyor, yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

REKTÖR TÜRKDOĞAN: “GERÇEK EV SAHİPLERİ ÖĞRENCİLERİMİZ”

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, öğrencilerle konuşmalarının ardından yaptığı açıklamada, “Bugün burada güzel bir anı paylaşıyoruz. Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere, Belediye Başkanımıza, İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüze, Alanya İlçe Emniyet Müdürümüze, Jandarmamıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Burada esas misafir olan bizleriz. Gerçek ev sahiplerini karşılamış bulunuyoruz. Öğrencilerimize burada yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz. Biz bir öğretim döneminde değil mesleğe, geleceğe hazırlandıkları 4 yıl boyunca eğitimlerini tamamlayacakları süre boyunca hep beraber olacağız. Dolayısıyla bütün öğrencilerimiz Alanya’ya ve üniversitemize tekrardan hoş geldiniz.” ifadelerini kullandı.