Alanya Belediye Meclisi'nin Ekim ayı toplantısından sora Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in meclis üyelerinin beğenisine sunduğu Ulaşım Master Planı beğenildi ancak uygulanabilir olduğu konusunda soru işaretleri yarattı.

"KİMSENİN FİKRİ ALINMADI"

Konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Alanya ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Şehir Plancısı Erkan Demirci, Alanya Belediyesi'nin Ulaşım Master Planı yapmak gibi bir yetkisi olmadığını vurgularken, "Trafik sorununu çözmek adına iyi niyetli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Ancak anladığım kadarıyla tüm yolların tek yön olması planlanmış. Bunun artısı olduğu kadar eksileri de olur. Bizler de dahil, kimsenin fikri alımadan böyle bir çalışma yapılmış. Emek harcanmış, zaman harcanmış, bunlara elbette saygı duyuyorum. Mecliste yapılan sunum da çok tatmin edici olmadı" ifadelerini kullandı.
"ORTAK AKILLA YAPILMALI"

Alanya'da oda başkan istifa etti Alanya'da oda başkan istifa etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş de "Bu çalışma ile ilgili yorum yapmam için dosyayı baştan aşağıya incelemem lazım. Ancak böyle çalışmalar ortak akılla yapılmalı. Ortak akılla yapılmazsa bunun bir bedeli olur." dedi.

"UYGULANMASI ÇOK ZOR"

CHP'li Meclis Üyesi Nazmi Zavlak, projenin hayata geçirilmesinin çok zor olduğunu ifade ederken, "İşin içinde UKOME var, Karayolları var. Bu kurumların görüşleri alınmadan böyle bir çalışma yapamazsınız. UKOME onay vermese ne yapacaksınız. Ayrıca bu projenin uygulanması için yeni çevre yolunun bitirilmesi şart. Diğer taraftan Alanya Belediyesi yaya geçidi bile yapamazken böyle büyük bir projenin altından kalkması mümkün değil." şeklinde konuştu.

"HEMEN UYGULANAMAZ"

İYİ Parti Meclis Üyesi Fikret Arık da, "Bu çalışmanın hemen uygulanması mümkün değil. Ayrıca bu tür iler ortak akılla yapılmalı. Eksiklikler, hatalar olabilir. Anladığım kadarıyla Alanya'da tüm yolları tek yön yapacaklar. Mesafe uzayacak ama trafik akışı rahatlayacak, bunu hedef almışlar. Bunun artıları olduğu gibi eksileri de olabilir. İyi düşünüp, en doğru kararı vermek lazım" ifadelerini kullandı.