Hobi tutkunları ‘HobiFest 2023’ buluştu Hobi tutkunları ‘HobiFest 2023’ buluştu

Alanya Şekerhane Mahallesi’nde bulunan Yeniveliler Sokak, aylardır tek yönlü trafiğe açık olmasına rağmen, gerekli işaretlemelerin yapılmaması nedeniyle sürücüler ve yayalar için büyük tehlike oluşturuyor. Balon Park ile Hacet Parkı arasında kalan yolda, trafik akışının tek yönde olduğunu belirten bir tabela bulunmuyor. Bu da gece trafiğinde karşıdan gelen araçlarla çarpışma riskini artırıyor. Yolun çocuk parkı yanında bulunması da ayrı bir sorun teşkil ediyor. Çocukların oyun alanına giriş çıkış yaparken araçlara dikkat etmesi gerekiyor, ancak yolun tek yönlü olduğunu bilmeyen sürücüler, çocukların güvenliğini tehlikeye atabiliyor. Ayrıca yol üzerinde uyarıcı işaretler ve tabela da yok ve bu nedenle trafik düzeni bozuluyor ve kazalara davetiye çıkarıyor.

'DÜZELTİLMESİ İÇİN İLLA BİR ÇOCUĞUN ÖLMESİ Mİ GEREKLİ'
Mahalle sakinleri, konuyla ilgili, "Burası aylardır böyle, hiç kimse burayı düzeltmek için tenezzül etmiyor. Yolun yanında park var ama hiçbir yetkilinin umrunda bile değil. Buranın düzeltilmesi için illa bir çocuğun ölmesi mi gerekli, belediyenin yolu düzeltmesi için bu mu lazım? Haydi evimizin, balkonumuzun toz duman olmasını geçtik, vatandaşları hiç kimse düşünmüyor. Akşam dışarı çıksak veya çocuğumuzu göndermek zorunda kalsak eve dönene kadar endişe ediyoruz. Yetkililere zahmet olacak ama burayı düzeltseler iyi olur" sözlerini kaydetti.
Yolun tek yönlü olduğunu belirten işaretlerin konulması, gerekli uyarıcı levhaların asılması ve trafik denetimlerinin artırılması talep ediliyor. Aksi takdirde bu yolun daha büyük felaketlere sebep olabileceği endişesi taşınıyor.