Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın dün gerçekleştirilen aralık ayı olağan meclis toplantısında konuşan ALTSO Başkanı Eray Erdem’in 'Mobil Göç Noktası Hizmet Aracı' uygulamasına tepki göstermesinin ardından Kaymakam Fatih Ürkmezer, bugün yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

726 YABANCI UYRUKLU VATANDAŞ SORGULANDI

Pazar esnafından Özçelik’e “Alanya sizi bekliyor” Pazar esnafından Özçelik’e “Alanya sizi bekliyor”

Kaymakam Ürkmezer, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Antalya Valiliğini de etiketlediği sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Alanya’mızda huzurun ve güvenliğin tesisi için sabit ve mobil ekiplerimizle çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Göç İdaresi Başkanlığımızca Alanya’mıza gönderilen mobil göç aracı ile 1-26 Aralık 2023 tarihleri arasında toplam; 726 sorgulama yapılmış; 36 yabancı ise Antalya GGM’ye gönderilmiştir. Bu yabancıların 14’ü Mısır, 5’i Özbekistan, 4’ü Endonezya, 3’ü İran, 3’ü Türkmenistan ve geri kalan 7’si ise 5 ayrı ülke vatandaşıdır.

34 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Yine aynı dönemde emniyet ve jandarma birimlerimizce toplam 34 araç gümrük süresini geçirdiği için trafikten men edilmiştir. Tüm faaliyetlerimizde olduğu gibi göç hizmetlerinin yürütülmesinde de hemşerilerimizin huzur ve güvenliği için başta Anayasa olmak üzere tüm kanun ve düzenlemelere uygun hareket edilmektedir.
Alanya’mızın huzur ve güvenliği için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz.