Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyon ile H.D. isimli şahıs kendisini telefon üzerinden arayan, polis- savcı olarak tanıtan bir kişi yakalandı. Ziynet eşyalarının ve paralarının üzerinde FETÖ/PDY örgütü mensuplarının parmak izlerinin tespit edildiğini ve bu ziynet eşyalarının üzerinde inceleme yapılması gerektiğini söylediklerini, şahıslara evinde bulunan toplam değeri 1.500.000 ₺ olan ziynet eşyalarını siyah poşet içerisinde hazırlayıp, şahısların yönlendirmesi ile evinin yakınında bulunan market önünde parayı almaya gelen bir şahsa verdiğini, sonrasında dolandırıldığını anladığını beyan ederek şikayetçi oldu.

Şüpheli şahısların kimliklerinin tespitine ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, çok sayıda kamera kaydı incelenmiş ve olayın şüphelilerinin İ.Y., İ.Ç. ve M.D. isimli şahıslar olduğu tespit edildi.

31 suçtan aranan kişi tavan arasında yakalandı 31 suçtan aranan kişi tavan arasında yakalandı

Şüpheli şahıslar Aksu ve Serik İlçelerinde yakalandı. Yapılan ikamet aramalarında çalınan tüm ziynet eşyaları eksiksiz olarak bulundu. Yakalanan 3 şüpheli Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilerek, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.