Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Ocak 2023 Cumartesi günü Antalya’ya gelerek toplu açılış törenine katılacak. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Antalya’daki ilk durağı afet bölgeleri Finike ve Kumluca ilçeleri olacak. Erdoğan, Kumluca ve Finike ziyaretlerinin ardından Kepez ilçesinde toplu açılış töreni gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Antalya ziyareti öncesinde hummalı bir çalışma içerisinde olan AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı, bugün haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Antalya ziyareti öncesinde yapılacak çalışmaların istişaresi ve koordinesi yapıldı. 

MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye katıldı. MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye katıldı.


İlçe Başkanı Mustafa Toklu başkanlığında geçen toplantıda, Alanya’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı en güzel şekilde karşılaması için gerekli tüm çalışmaların yapılacağı belirtildi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Toklu, "Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif edeceği, 7 Ocak 2023 Cumartesi günü Antalya’da düzenlenecek toplu açılış töreni için AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak, İl Teşkilatımızla birlikte koordineli bir şekilde reisimize en güçlü desteği verebilmek için çalışmalarımız hızla sürüyor. Bugün 2022 yılının son yönetim kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Üyelerimizle beraber Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Antalyamızda güçlü bir şekilde karşılamak için yapacağımız çalışmaların değerlendirmesini gerçekleştirdik.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 20 yıldır gece gündüz demeden Antalya’mıza, Alanya’mıza  ve ülkemize sayısız eser ve hizmet kazandırmak için çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor. Türkiye Yüzyılı programımızla Cumhuriyetimizin ikinci asrını milletimizin hayallerine kavuşturmanın vesilesi haline dönüştürmeye hazırlanıyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı halkımızla birlik ve beraberlik içerisinde inşa etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.