Alanya'da yabancı uyruklu turiste yağma olayına karışan 3 yabancı uyruklu şüpheli polis operasyonuyla yakalandı

Mahmutlar'da yerleşik Rus evinde ölü bulundu Mahmutlar'da yerleşik Rus evinde ölü bulundu

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaatta bulunan yabancı uyruklu D.D. isimli şahsın, kripto para borsası işi yaptığını Alanya'da turist olarak bulunduğunu arkadaşları ile turistik amaçla gittikleri yerde, yabancı uyruklu 4 şahsın araçlarının yanına 2 araç ile gelerek önlerini kestiğini, şahıslardan birinin kendisini araçtan silah teşhir ederek zorla çıkartıp kendi araçlarına bindiklerini, Mahmutlar Mahallesine götürdüklerini, birilerinin işini engellediği bahanesi ile 30.000 $ istediklerini, korktuğu için kripto olarak 15.000 $’ı şahısların hesabına aktardığını , kendilerine 1 adet fişek vererek 'bunu hatıra olarak alın' dediklerini ve gittiklerini beyan ederek şikayetçi oldular.

Yapılan araştırmada olayı gerçekleştiren şüphelilerin yabancı uyruklu R.N., Z.G. ve A.A. isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Alanya'da şüpheliler Mahmutlar Mahallesi'nde yakalandı. 

Şüphelilerin ikametgahlarında yapılan aramada 2 adet silah ve silahlara ait fişekler, 10 adet kartuş, 3 adet 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet kesici alet, 1 adet hassas terazi, 1 adet sahte ikamet izin belgesi, 335 adet ayrı ayrı paketlenmiş sentetik ecza hap, 3 adet fiziki bitcoin (tahmini değeri 2.7 Milyon Türk Lirası) ve yüklü miktarda Türk Lirası ve döviz ele geçirildi. 

Şüpheli şahıslar Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş ve çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.