Alanya'da 'En Güzel Balkon Bahçe Yarışması' başvuruları devam ediyor Alanya'da 'En Güzel Balkon Bahçe Yarışması' başvuruları devam ediyor

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ve eşi Miray Ürkmezer “Geç Kalma Hayatta Kal” proje tanıtımı ve devamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programa katıldı. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hacıkura İlkokulunda düzenlenen programa; Kaymakam Ürkmezer, Eşi Miray Ürkmezer, Alanya Cumhuriyet Savcısı Sibel Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, Diğer Kurum Amirleri, KETEM Personelleri, Emniyet, Jandarma Personelleri, Alanya Belediyesi Personelleri ve Veliler katıldı.


Program meslek gruplarında ilk kadın temsilciler fotoğraf sergisi ile başladı. Ardından SHM Sorumlusu Hekim Dr. Ayşe Işıl Güven ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz tarafından velilere yönelik proje hakkında bilgilendirme konuşması yapıldı.


Programda konuşan söz alan Kaymakam Ürkmezer; “Değerli mesai arkadaşlarım, hanımefendiler ve beyefendiler öncelikle hepinizi selamlıyorum. Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Biz çocukluğumuzda kadın bakan, kadın savcı, kadın hakim, kadın kaymakam görünce şaşırıyorduk. Artık tabii bunların hiç birine ne mutlu ki şaşırmıyoruz. Çünkü kadınlar artık toplumun her bir bölümünde,her bir alanında bulunmakta. Kadınlarımızın toplumun her bir alanında etkili bir şekilde görev almasını görüyor ve bundan mutluluk duyuyorsak Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Atatürk’ü anmadan geçemeyiz. Çünkü Atatürk tüm dünyaya öncülük edecek şekilde kadınlarımıza ilk medeni haklarını tanınmasını sağlamıştır. Başta ulu önder Atatürk’e ve buna yol açan herkese bu gün buradan şükranlarımızı arz etmemiz gerekiyor. Ayrıca bu gün burada sağlıkla ilgili bir etkinlik için bulunuyoruz. Milli eğitim müdürlüğümüz, ilçe sağlık müdürlüğümüz, milli eğitim müdürlüğümüzde projeden sorumlu arkadaşlarımızla ve KETEM sorumlusu, hemşire ve ebe arkadaşlarımızla beraber bir protokol imzaladık. Bu faaliyet bir süredir devam etmektedir. Çeşitli okullarda personel arkadaşlarımız velilere ve öğretmenlere bilgilendirme yapmaktalar. Biz toplumuzun her bir bireyinin hastalıkla mücadelede sağlıklı bir yaşam sürmesini toplumun bütün katmanlarına faydası olduğunu düşünüyoruz. Biliyoruz ki sağlıklı kadın, sağlıklı aile, sağlıklı çocuk ve sağlıklı toplum demektir. Projenin çıkış noktası bu, çünkü kadınlar herkesten bilinçli olursa toplum da o kadar bilinçli olur. Bu projenin oluşumuna, faaliyete geçmesine sebep olan emek veren milli eğitim müdürlüğü ile sağlık müdürlüğü personellerine, proje yöneticilerine, uygulayıcılarına, mesai gözetmeksizin çalışan KETEM’deki başta doktor, hemşire, ebe arkadaşlarımıza, proje yöneticisi milli eğitim müdürlüğümüz görevlilerine ve burada katılımda bulunan siz değerli hanımefendilere teşekkür ediyorum. Tekrardan burada bulunan herkesin 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum” dedi.
Program kadınlara yönelik bilgilendirme konferansı ve okul öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi yapılarak sona erdi.