Alanya Okurcalar Mahallesi Muhtarı Hasan Emiroğlu, hakkındaki 'Devlet arazisine kaçak tur ofisi inşa ettiği' iddiasına ilişkin mahkeme kararı sonrası Alanya Kaymakamlığı tarafından görevden alındı. Emiroğlu'nun yerine Birinci Aza Şakir Azak görevlendirildi.


5 yıldır Okurcalar Mahallesi Muhtarı olarak görev yapan Hasan Emiroğlu, hakkındaki iddialar ve bu iddialara ilişkin mahkeme kararı nedeniyle görevden alındı. Konuya ilişkin Yeni Alanya'nın sorularını yanıtlayan Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Emiroğlu'nun mahkeme kararı neticesinde görevden alındığını söyledi. Ürkmezer, "Kendisi ile ilgili bir mahkeme kararı var, buna istinaden biz de idari bir işlem yaptık" ifadelerini kullandı.

'ASSİM’de cayır cayır ihracat yapıyorlar' 'ASSİM’de cayır cayır ihracat yapıyorlar'


MUHTAR HAKKINDAKİ İDDİALAR

Hasan Emiroğlu'nun, 2015 yılında Okurcalar Plajı'nda karıştığı bıçaklı kavga nedeniyle 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 1 yıl 4 ay hapis cezası aldığı iddia edilmişti.


Ardından Emiroğlu'nun geçtiğimiz günlerde de devlet arazisine kaçak tur ofisi inşa ettiği ve çevre sakinlerinin Alanya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü'ne şikayette bulunduğu iddia edilmişti. Yine iddialara göre, Alanya Belediyesi Yapı Denetim Birimi bu duruma müdahale etmedi. Bunun üzerine mahalleli durumu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na iletti. Bakanlık ise konuyu araştırması için Alanya Kaymakamlığı'nı görevlendirdi.