Alanya Matbaacılar Derneği Başkanı Musa Yaman, üç dönemdir başarıyla sürdürdüğü görevini bırakacağını açıkladı.  Alanya'nın sevilen ismi Yaman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada aynen şu ifadelere yer verdi: 
"Kıymetli dostlarım; 3 dönemdir başkanlığını yapmakta olduğum Alanya Matbaacılar Derneği'ndeki görev sürem 23 Mart 2023 tarihinde sona erecek. '3 dönem kuralını' prensip edinmiş birisi olarak yeni dönemde tekrar başkan adayı olmayacağım. 
Hizmet bayrağını devraldığımız günden bu yana elimizden geldiğince ve imkanlarımız yettiğince yanınızda olmaya çaba sarf ettik. Dertleriniz ile dertlenmek, sevinciniz ile mutlu olmak için uğraştık. Bu süre zarfında Güzin-Velittin Bekrioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Matbaacılık, Gazetecilik ve Grafik Tasarım bölümlerinin açılmasına öncülük ettik. Açılan bu bölümlerde öğretim gören öğrencilerimizi işyerlerimizde istihdam ederek çırak sorununu bir nebze çözmeye çalıştık. Okulumuza matbaa makinası kazandırdık. Öğretmen ve idarecileriyle koordineli çalışıp öğrencilerimize konferanslar verdik.
Alanyamızın onuru, ülkemizin gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ağabeyime 'Bunun üniversitesini de isteriz' diyerek talepte bulunduk. Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ne 'Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'ni, eski adı Alanya HEP Üniversitesi olan Alanya Üniversitesi'ne de 'Sanat ve Tasarım Fakültelerini' kazandırdık. Böylece iki üniversitemizde de grafik tasarım bölümlerinin açılmasına öncülük ettik. Bu fakültelerin kurulum olurunu sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bizzat imzalatan Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'na Alanyamız adına teşekkür etmeyi bir borç bilirim. 
Meslektaşlarım her yıl Antalya Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne yılın son haftası yeni yılın Maliye Defterlerini mühürletme ve tasdiklettirmeye, yılın ilk haftası önceki yılın Maliye defterini kapattırmaya ve ardından da Ocak ayının 15-20. günleri arası yeni anlaşma imzalamaya, ay sonunda da yetki belgelerini almak için olmak üzere 4 kez gitmek zorunda kalıyorlardı. Yapmış olduğumuz girişimler sonucu Antalya'ya bir defa giderek, yeni anlaşmalarımızı imzalayıp "Yetki Belgelerimizi" alıp gelir olduk.
Ayrıca "Birlikten Kuvvet Doğar" düsturunu perçinlemek için meslektaşlarımızla kahvaltılar düzenledik. Sektörün ve çağın yeniliklerinden haberdar olmak, müşterilerimize sektörün en yeni ürünlerini, en iyi şekilde sunabilmek adına fuarlara ücretsiz otobüsler kaldırdık. Yine fuar süresince otellerde ücretsiz konaklamalarını sağladık. Bu seyahatlerde güzel ilişkiler kurduk. Bizlerle birlikte olan bütün meslektaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.
"İş sağlığı, iş güvenliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar", "Maliyet hesabı nasıl yapılır" gibi belli başlı konularda meslektaşlarımız için eğitim seminerleri düzenledik. Fiyat istikrarını sağlamak için fiyat listeleri oluşturduk. Matbaacılar Federasyonu'nda Alanyamızı onurla ve gururla temsil ettik. 
Hayatta her zaman "üç dönem" düsturunu kendime şiar edinen birisi olarak, önümüzdeki dönem için artık bayrağı devretmenin zamanının geldiğini düşünerek tekrar aday olmayacağımı belirtmek isterim. Yeni göreve gelecek arkadaşlarımıza edindiğimiz tecrübelerimizle her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm meslektaşlarıma, görev süremiz boyunca bizden desteğini esirgemeyen kurum ve kuruluşların değerli yöneticilerine, Alanya halkına bir kez daha teşekkür ederim.
Saygılarımla."