Deprem Hatay’ı adeta yıktı geçti Deprem Hatay’ı adeta yıktı geçti

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Mesut İlhan; “Bugün Alanya Belediye Meclis Toplantısı’nda Mahmutlar’a gelecek olan 25 dönüm Karayolları şantiyesine İyi Parti’den Hasan Basar ve CHP’den Nazmi Zavlak red oyu kullandılar. Kendilerine ‘Adamsınız’ diyorum. Ayrıca Oba’da oturan İyi Partili Fikret Arık’ın Oba’da ALKÜ Hastanesi karşısına yapılacak olan Onkoloji Hastanesi inşasına sırf otopark sıkıntısı yaşanır diye ret oyu kullanması; yaşadığı yere nasıl sahip çıktığının bir göstergesidir. Keşke Fikret Arık, aynı hassasiyeti Mahmutlar için de gösterebilseydi. MHP Belediye Meclis Üyesi Kayhan Balta ise bu karara ne ‘evet’ ne de ‘hayır’ dedi. ‘Çekimser’ oy kullandı. Elbette Balta’nın bu kararı Mahmutlar halkı tarafından yorumlanacaktır” dedi.

“BAŞKAN YÜCEL DAHİL MAHMUTLAR’A İHANET ETMİŞLERDİR”
“Basar ve Zavlak hariç, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel dahil meclise katılan tüm belediye meclis üyeleri Mahmutlar’a ihanet etmişlerdir” diyen İlhan, “Tarih bunları elbette yazacaktır. Seçimler gelip geçicidir. Mahmutlar halkı, partisi ne olursa olsun Yücel ve evet diyen meclis üyeleri ile sandıkta hesaplaşacaktır” diye konuştu.

“BUNDAN SONRA CUMHUR İTTİFAKI’NIN DAVULUNU DÖV”

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’a da yüklenen İlhan, “Geçen hafta Mahmutlar’a gelerek; ‘Mahmutlar halkına yerinde basın açıklaması yapacağım, ayrı bir yer teklif edelim’ diye yalan söylemiş ve sözünde durmamıştır. Mahmutlar halkı Karadağ’ın kapalı kapılar ardında iş çevirdiğini unutmayacak. Karadağ, sen bundan sonra Cumhur İttifakı’nın davulunu döv, bayrağını salla” ifadelerini kullandı.