Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alaiye Doğal Kaynak Su Fabrikası hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Adem Murat Yücel, son dönemde bazı basın yayın organlarında Alaiye Doğal Kaynak Su Fabrikası’na yönelik çıkan haberlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü’nün en son yaptığı 9 Ocak tarihli analiz raporuna göre Alaiye Su’yun tüm değerlerinin normal olduğunu belirten Başkan Yücel, “Uzun uğraş ve emekler sonucu 4 ay önce hayata geçirdiğimiz, Alanya’mızın ve Alanyalıların değeri haline getirdiğimiz Alaiye Doğal Kaynak Su Fabrikası titizlikle üretimine devam etmektedir. Bazı basın kuruluşlarında çıkan haberler gereği açıklama yapmak zorunda kaldık. Biliyorsunuz ki;  Alaiye Suyumuz bir doğal kaynak suyudur ve Alanya’nın bir ortak değeridir. İl Sağlık Müdürlüğümüzün, Antalya Halk Sağlığı Laboratuvarının rutin yapılan son numune analizlerinde Alaiye Su değerlerinin çok iyi, aynı kalitede pH’ının 7.59 olarak değerlerinin çok iyi çıktığını bir kez daha yenilemek isterim. Kaynağımızın da, suyumuzun da, üretimimizin de sağlıklı olduğu, hijyenik olduğu, içilebilir olduğu ve en iyi sulardan birisi olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Böylelikle İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ayda bir defa olan kontroller, bizim isteğimiz ve talebimiz doğrultusunda haftalık olarak yapılacak. Şunu da söylemek isterim ki, bölgemizin en iyi laboratuvarlardan birisinin bizim merkezimizde bulunan laboratuvardır. Her gün de bunların kontrolleri bir fiil örneklemeleri yapılmaktadır. Hep birlikte değerimizi koruyalım. Bu değer Alanya’nın değeridir” dedi.
BAŞKAN YÜCEL BİR ÖNCEKİ RAPORDA NİYE AÇIKLAMA YAPMADI
Alanya İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 5 Ocak 2024 tarihinde yapılan analizde MHP’li Alanya Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda faaliyete açtığı ‘Alaiye Su’da zararlı bakteri tespit edildi. Bağırsak rahatsızlığı başta olmak üzere birçok hastalığa neden olan Koliform bakteri tespit edilen suyun toplam koliform bakteri sayısının yönetmelik sınırlarını aştığı tespit edilmişti. 

Biner'den trafik sorununa mükemmel proje Biner'den trafik sorununa mükemmel proje


Elimize geçen ve insan sağlığını etkileyen rapordan sonra yaptığımız haberlerin arkasında hiçbir açıklamaya yapmayan Başkan Yücel, sonuç temiz çıktı diye şimdi açıklama yapıyor. Peki bir kaç gün önce çıkan ve insan sağlığını etkileyen sonuçta niye açıklama yapmadınız. O sonuçta İl sağlık Müdürlüğü tarafından Alaiye Su Fabrikası'ndan alındı.
BİZ İNSAN SAĞLIĞI DÜŞÜNEREK HABER YAPARIZ
Gündem Alanya Gazetesi olarak yaptığımız haberlerde doğru, dürüst, tarafsız ve insan sağlığını düşünerek haber yaparız.