Gündem Alanya watsapp ihbar hattına gelen iddia göre vatandaşlar Alanya'nın suyu olarak bildiği Alaiye Suya abone oldu. İlk damaca suyu 35 TL olan vatandaş ikinci damaca suyu 70 TL almak zorunda kaldı. Vatandaş cümlelerine şu şekilde devam etti. "Alaiye suyun başı gici yok kardeşim ilk damacanayı 35 tl ye aldım  sonraki siparisimde damacana değişimini bahane ederek tanesine 70 tl istedi bayi kapıdan kovdum  çözüm masasinada yazdım konuyu bakalım sonucu ne olacak abone iptalini düsünüyorum" dedi.

Gazipaşa'da muhteşem konser Gazipaşa'da muhteşem konser

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alaiye Su ile ilgili basın mesuplarına ekim ayında yaptığı açıklama şu şekildeydi. Başkan Yücel, “Belediyemizin ilk misyonu Üretken Belediyecilik. Her zaman söylüyoruz ki Alanya Belediyesi hep üreten, ürettikçe büyüyen, büyüdükçe güçlenen ve halkına daha sağlıklı, daha huzurlu ve daha güzel hizmet veren bir belediye. Bugün de yaklaşık dört yıllık bir emeğin karşılığında Alaiye Doğal Kaynak Suyumuz satışa çıktı” dedi.

“YÜZDE 50 DAHA UYGUNA SATILACAK”

Başkan Yücel “Antalya'da iki tane su üretim tesisi vardı, şu anda da Alanya Belediyesi'nin öz malı olan tamamen kendine ait olan bir Alaiye Doğal Kaynak Suyumuz var” diyen Başkan Yücel, Tüketilen suyun neredeyse yüzde 80’i bu şekilde. Damacanalar, cam damacanalar, plastik bardak sularımız var. Şu anda kapasitemiz saatte 30 bin adet bardak, 2 bin adet de damacana üretimini yapacak şekilde organize edildi. Türkiye'deki en iyi makinalarla, en iyi üretimi yapan fabrikaya sahip olmuş olduk. Şu anda piyasa değerinin yüzde 50 fiyatına bayilerimizde satışlara başladı. Şu anda da damacanalarımız 35 TL. Şu anda piyasada en düşük su 60-75 TL bandında” diye konuştu.