Alanya Belediye Meclisi’nin 18 Haziran 2004 tarihli kararıyla başlayan Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme projesi 20. yılını doldurdu. Gıda güvenliğinin geliştirilmesi amacıyla başlayan ve bugünlere gelen Turuncu Bayrak Projesi, şehirde bir prestij ve kalite göstergesi haline geldi. Turuncu Bayrak sayesinde işletmeler, sundukları hizmetin hijyen kurallarına uygun olduğunu müşterilerine ilan edebilme fırsatı yakalıyor. 2004 yılında sadece 17 işletme Turuncu Bayrak almaya hak kazanmışken 2024 yılında Alanya’da 168 turuncu bayraklı işletme sayısına ulaşıldı.
HİZMET STANDARDI HEDEFLENİYOR
Alanya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, esnafımızı gelişime teşvik etmek ve hizmet standardı sağlamak için çok önem verilen bu projenin 20 yıldır gururla sürdürüldüğü ifade edildi.
2004 yılında sadece restoran kategorisi ile başlayan Turuncu Bayrak süreci 2024 yılına gelindiğinde restoran ve yeme içme yerleri, pastane, dondurma imalathaneleri, pasta imalathaneleri, yufka imalathaneleri, ekmek fırınları, yemek fabrikaları, kasaplar, okul öncesi eğitim kurumları, okul kantinleri, bayan kuaförleri ve şarküteri olmak üzere 11 kategoriye ulaşmış durumda.
SON BAŞVURU TARİHİ 1 MAYIS
Projeye katılmak isteyen işletmeler 28 Mart 2024-1 Mayıs 2024 tarihleri arasında Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne başvuru yapabilecekler.
21. Turuncu Bayrak Hijyenik işletme denetimleri için geri sayım başladı
Alanya Belediyesi Turuncu Bayrak Yarışması için başvurular başladı. Bu yıl 21. kez düzenlenen yarışma sonrası uygun görülecek işletmeler Turuncu Bayrak’la ödüllendirilecek.
Yorumlar
Trend Haberler
![Alanya’da acılı aileden ‘Adalet’ çağrısı!](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/untitled-1-136.jpg)
Alanya’da acılı aileden ‘Adalet’ çağrısı!
![ALTSO Başkanı Eray Erdem’in kaçak yapıları gündem oldu](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/untitled-1-134.jpg)
ALTSO Başkanı Eray Erdem’in kaçak yapıları gündem oldu
![Konaklı'da vatandaş isyanda! Başkan Erdem'in skandalları bitmiyor!](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/eray-erdem-2.jpg)
Konaklı'da vatandaş isyanda! Başkan Erdem'in skandalları bitmiyor!
![Başkan Özçelik: "Başkan Erdem'in yapılarının kaçak olduğunu tespit ettik"](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/untitled-1-137.jpg)
Başkan Özçelik: "Başkan Erdem'in yapılarının kaçak olduğunu tespit ettik"
![Alanya'da kaçak yapıya yer yok](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-24-at-151248.jpeg)
Alanya'da kaçak yapıya yer yok
![ALTSO'da skandal! Üyelere usulsüz imzalar attırdılar...](https://gundemalanyacom.teimg.com/crop/250x150/gundemalanya-com/uploads/2024/07/eray-erdem-1.jpg)
ALTSO'da skandal! Üyelere usulsüz imzalar attırdılar...