Vizyona girecek yeni filmler belli oldu Vizyona girecek yeni filmler belli oldu

“Sizin Oraların Nesi Meşhur” mottosuyla bu yıl 12’incisi düzenlenen ve 7 bölgeden yüzlerce yöresel ürünün sergilendiği Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Antalya’da başladı. ANFAŞ-Antalya Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuara; Vali Hulusi Şahin, Bilecik, Burdur, Çorum, Düzce ve Isparta Valileri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Orta Asya’dan Viyana’ya Kadar Birçok Farklılıkları Kültürümüze Kattık
Coğrafyamızın ve kültürümüzün bize sunduğu değerleri hem kültürel hem de ekonomik anlamda değere dönüştürmemiz gerektiğini vurgulayan Vali Şahin şunları kaydetti: “Orta Asya’dan gelip, Viyana önlerine kadar geçen uzun serüvende, geçtiğimiz coğrafyalarda hem kendi öz değerlerimizi muhafaza ettik hem de oradaki değerleri, farklılıkları kültürümüze katarak kadim bir millet, kadim bir kültür olduk. Bizler bu kadim kültürümüzü hem muhafaza etmeli hem de gelecek nesillere başarılı bir şekilde aktarmalıyız. 12’ncisi düzenlenen Yörex Fuarı’nıda bu açıdan çok önemli buluyorum. Bu cevherimizi muhafaza edip standartlaştırmamız çok önemli. Fuar özellikle bu değerlerimizi muhafaza etme ve koruma açısından çok kıymetli.” 

Konuşmasının sonunda coğrafi işaret tescilinin de önemine dikkat çeken Vali Şahin, coğrafi işaret konusunda yapılan başarılı çalışmaları tebrik ederek devamını diledi. Vali Şahin ve protokol üyeleri daha sonra fuar alanını gezerek fuardaki ürünleri inceledi. Anadolu’nun dört bir yanından gelen yüzlerce ürünü ziyaretçileriyle buluşturacak olan Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 02-05 Kasım tarihleri arasında ziyarete açık olacak.