Antalya Büyükşehir Belediyesi, deniz ve kıyıların korunması için kararlılıkla çalışmalarını sürdürüyor. Deniz araçlarının denetlenmesi ve deniz kirliliğinin önlenmesi hedefiyle filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda, 320 kilometrekarelik denetim sahasındaki boşluğu kapatmak amacıyla eklediği "Toros 07" adlı denetim teknesi, ruhsatını alarak göreve başladı.
GECE GÖRÜŞ VE RADAR SİSTEMİYLE SÜREKLİ TAKİP
Ağır deniz şartlarında görev yapabilme kapasitesine sahip Toros 07, High Density Polietilen-Petrolden elde edilen yüksek yoğunluklu polietilen malzemeden üretildi. 28 knot tepe hıza sahip yüksek süratli tekne, gece görüşü ve radar sistemleriyle sürekli takip yapabiliyor. Denetim teknesi, 13.8 metre uzunluk ve 3.95 metre genişliğinde ve 2 adet 420 Hp’lik, toplamda 840Hp makine gücüne ve tüm denetim sahasına hakim olacak bir yakıt kapasitesine sahip olmasıyla öne çıkıyor.  
TEKNEMİZ 7/24 GÖREVE HAZIR
Toros 07 denetim teknesinin kaptanı Caner Balta, yeni tekneyle denetimleri daha etkin yürüttüklerini belirterek, “Teknemizde gece görüş ve ısıya duyarlı kameralara sahibiz. Teknemiz de 7/24 göreve hazır. Denetim teknemiz Elektronik Gemi Denetleme Sistemi’ne (EGDS) online olarak bağlanıp, görüntülerin anında aktarılmasına da imkan sağlıyor. Deniz araçlarından kaynaklanan deniz kirliliğini anında tespit edebiliyoruz” dedi. 

Alanya’ya ‘En iyi çevre eğitim ve bilinçlendirme etkinlikleri ödülü’ verildi Alanya’ya ‘En iyi çevre eğitim ve bilinçlendirme etkinlikleri ödülü’ verildi