Alanya Belediye Başkan adayı Toklu genel merkezde! Alanya Belediye Başkan adayı Toklu genel merkezde!

Bağımlılıkla mücadele noktasında çalışmalarına hız kesmeden devam eden Vali Yazıcı; Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Üyeleriyle, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ev sahipliğinde bir araya geldi. Vali Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Cumhuriyet Savcısı Yakup Ali Kahveci, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı SG Binbaşı Tolga Coşkun, ilgili kurum müdürleri, bağımlılıkla ilgili uzman ve yetkililer ile sivil toplum kuruluşları katıldı.
EN BÜYÜK AMACIMIZ TEK BİR BAĞIMLININ BİLE KALMAMASI
Bağımlılıkla mücadele konusunda hassas olduğunu ve bu noktadaki çalışmaları titizlikle takip ettiğini aktaran Vali Yazıcı şunları söyledi: “Bağımlılık konusunda hassasım. Kimsenin çocuklarımızı, gençlerimizi zehirlemesine izin vermem. Bu konudaki tüm çalışmaları titizlikle takip ediyorum. En büyük amacımız tek bir bağımlının bile kalmaması. Bu kapsamda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.”
BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE ESNAFIMIZDAN DESTEK İSTİYORUZ
Bağımlılığın her türlüsüyle aralıksız bir şekilde mücadele ettiklerini ve bu mücadele noktasında da toplumda ayna görevi gören esnafın en büyük destekçilerinden olduğunun altını çizen Vali Yazıcı; “Özellikle bu konuda toplumumuzun aynası olduğunu düşündüğümüz esnafımıza çok büyük görev düşüyor. Gençlerimize esnafımız aracılığıyla ulaşabilir, bu illete bulaşmalarını engelleyebiliriz ya da bulaşan gençlerimizi de kurtarmak için çalışmalar yürütebiliriz. Esnafımız toplumumuzun tüm kesimleriyle iletişim halinde. Şehirde ne olup bittiğini en iyi esnaflarımız görüyor. Bağımlılıkla mücadelede toplumla bu kadar iç içe olan esnafımızdan destek istiyoruz. Hep birlikte el birliğiyle bu bağımlılık illetinin her türlüsünü toplumumuzdan temizleyelim.” şeklinde konuştu. Bağımlılıkla mücadele noktasında şehrin tüm paydaşlarının elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı, toplantının sonunda destekleri için katılımcılara teşekkür etti.