31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde üçüncü etap olarak adaylıkları kesinleşen 3 İl, 10 Büyükşehir İlçe, 42 İlçe Belediye Başkan Adayımız olmak üzere toplam 55 adayımızın isim listesi kamuoyuyla paylaşıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın açıklamasına göre; MHP'nin Elazığ adayı Murat Aygen, Isparta adayı Yusuf Ziya Günaydın, Kars adayı Ötügen Senger oldu.

MHP üç il, 10 büyükşehir ilçe ve 42 ilçe belediye başkan adayını daha açıkladı. MHP'nin Elazığ adayı Murat Aygen, Isparta adayı Yusuf Ziya Günaydın, Kars adayı Ötügen Senger, Ankara Ayaş adayı Mehmet Kirazdibi, İzmir Çeşme adayı Esat Tanık aldı.

MHP'nin 55 adayı daha açıklandı MHP'nin 55 adayı daha açıklandı

Hatırlanacağı gibi MHP, 110 belediye başkan adayını duyurmuştu. Son açıklama ile birlikte partinin aday gösterdiği il ve ilçelerdeki belediye başkan sayısı 165'e çıktı.

İŞTE YENİ AÇIKLANAN 55 ADAYIN İSİMLERİ ŞÖYLE

1 ELAZIĞ İL MURAT AYGEN
2 ISPARTA İL YUSUF ZİYA GÜNAYDIN
3 KARS İL ÖTÜGEN SENGER
4 ANKARA/AYAŞ BÜYÜKŞEHİR İLÇE MEHMET KİRAZDİBİ
5 ANTALYA/ KORKUTELİ BÜYÜKŞEHİR İLÇE SADIK ÖNAL
6 DENİZLİ/ BULDAN BÜYÜKŞEHİR İLÇE MESUT SARIBALOĞLU
7 ESKİŞEHİR/ ALPU BÜYÜKŞEHİR İLÇE ALPASLAN KOKULU
8 İZMİR/ ÇEŞME BÜYÜKŞEHİR İLÇE ESAT TANIK
9 KAYSERİ/BÜNYAN BÜYÜKŞEHİR İLÇE SELAHATTİN METİN
10 KONYA/ ÇUMRA BÜYÜKŞEHİR İLÇE FATİH DEMİRCİ
11 KONYA/ DOĞANHİSAR BÜYÜKŞEHİR İLÇE SAVAŞ ÖZDEMİR
12 KONYA/ EMİRGAZİ BÜYÜKŞEHİR İLÇE NURİŞEN KOÇAK
13 TRABZON/ BEŞİKDÜZÜ BÜYÜKŞEHİR İLÇE BARIŞ ÖZTÜRK
14 AFYONKARAHİSAR/ SANDIKLI İLÇE MELEK YAVUZ
15 AFYONKARAHİSAR/ İHSANİYE İLÇE HAMİT ÇAKIR
16 AKSARAY/ AĞAÇÖREN İLÇE FEVZİ YALMAN
17 AKSARAY/ ESKİL İLÇE NİYAZİ ALÇAY
18 AKSARAY/ GÜLAĞAÇ İLÇE DOĞAN BAŞBUĞ
19 AKSARAY/ GÜZELYURT İLÇE SADULLAH ER
20 AKSARAY/ ORTAKÖY İLÇE AHMET KOYUNCU
21 AKSARAY/ SARIYAHŞİ İLÇE DOĞAN MUTLU
22 AKSARAY/ SULTANHANI İLÇE FİYAY ŞANLI
23 ÇANKIRI/ ATKARACALAR İLÇE ALİ RIZA KÜÇÜKKUTLU
24 ÇANKIRI/ BAYRAMÖREN İLÇE HALİL MURATOĞLU
25 ÇANKIRI/ ÇERKEŞ İLÇE NURULLAH ÖZTÜRK
26 ÇANKIRI/ ELDİVAN İLÇE ALPASLAN AŞLAR
27 ÇANKIRI/ KIZILIRMAK İLÇE EROL ŞENTÜRK
28 ÇANKIRI/ KURŞUNLU İLÇE ŞERAFETTİN USLU
29 ÇANKIRI/ KORGUN İLÇE HASAN HÜSEYİN KOZAN
30 ÇANKIRI/ ORTA İLÇE ÖMER BEZCİ
31 ÇANKIRI/ ŞABANÖZÜ İLÇE AHMET GÜMÜŞ
32 ÇANKIRI/ YAPRAKLI İLÇE ÖMER GÜNGÖR
33 ERZİNCAN/ OTLUKBELİ İLÇE YUSUF TEKTAŞ
34 ERZİNCAN/ KEMALİYE İLÇE MEHMET KARAMAN
35 ERZİNCAN/ KEMAH İLÇE CEVDET BAYRAM
36 ERZİNCAN/ ÇAYIRLI İLÇE OKTAY EFE
37 ERZİNCAN/ ÜZÜMLÜ İLÇE LÜTFÜ YAKUT
38 ERZİNCAN/ ILIÇ İLÇE MEHMET ELÇİ
39 ERZİNCAN/ TERCAN İLÇE MEHMET YILMAZ
40 GÜMÜŞHANE/ KELKİT İLÇE BİROL TOĞLU
41 GÜMÜŞHANE/ ŞİRAN İLÇE MUTLU ÖZEL
42 GÜMÜŞHANE/ KÖSE İLÇE TURGAY KESLER
43 GÜMÜŞHANE/ TORUL İLÇE EVREN EVRİM ÖZDEMİR
44 GÜMÜŞHANE/ KÜRTÜN İLÇE ENVER ŞEN
45 KASTAMONU/ BOZKURT İLÇE BOZKURT EKEŞ
46 KASTAMONU/ ÇATALZEYTİN İLÇE AHMET DEMİR
47 KASTAMONU/ DEVREKANİ İLÇE KENAN ÖZ
48 KASTAMONU/ DOĞANYURT İLÇE ŞERAFETTİN ORTAÇ
49 KASTAMONU/ HANÖNÜ İLÇE METİN YAMALI
50 KASTAMONU/ İHSANGAZİ İLÇE HAYATİ SAĞLIK
51 KASTAMONU/ İNEBOLU İLÇE ENGİN UZUNER
52 KASTAMONU/ SEYDİLER İLÇE MEHMET ERDOĞAN
53 KASTAMONU/ ŞENPAZAR İLÇE SUAT SAYGIN
54 KASTAMONU/TAŞKÖPRÜ İLÇE YILDIRAN YÜKSEL
55 KASTAMONU/TOSYA İLÇE VOLKAN KAVAKLIGİL