İYİ Partililer Genel Başkan Meral Akşener öncülüğünde, Büyük Taarruz’un 101. yıl dönümünde Afyonkarahisar'ın Kocatepe Zafer Alanı’nda buluştu. İYİ Parti’nin 81 il teşkilatının katılım sağladığı mitingde Antalya İl Başkanlığı da tam kadro yer aldı. Kocatepe’deki ‘Büyük Buluşma Mitingi’nin gelecekte her şeyin ‘İYİ’ olacağına yönelik umutları daha da yeşerttiğini kaydeden İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, yarın düzenlenecek basın toplantısına da tüm medya mensuplarını davet etti. 

ÜYELERDEN KOCATEPE ÇIKARMASI 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri sonrası, yerel seçimler öncesi Afyon-Kocatepe’den vereceği mesajların büyük merakla beklendiğini hatırlatan İYİ Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, “Partimizin bundan sonra ortaya koyacağı yol haritasını herkes merak ediyordu. 80 ilimizde olduğu gibi, bizler de Antalya İl Başkanlığı olarak, Türk siyasetinin dönüm noktası olacak 26 Ağustos tarihinde Genel Başkanımız Meral Akşenir’in yanında olmayı arzu ettik. Antalya İl Başkanlığı ve tüm ilçe teşkilatlarımızla birlikte, onlarca otobüs ve yüzlerce üyemiz eşliğinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Büyük Taarruz’un başladığı kutsal topraklara doğru yola koyulduk. Yaşanan yoğunluk nedeniyle trafiğin durması sonucu, miting alanına sıcağa aldırış etmeden yürüyen partililerimizi gördükçe, yarınlarda her şeyin ‘İYİ’ olacağına yönelik inancımızı daha perçinlenmiştir. Sabahın ilk ışıklarıyla otobüslerle ve özel araçlarıyla yollara koyulan tüm partililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

SERİK TEŞKİLATI ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Miting sonrası dönüş yolunda yaşanan trafik kazası hakkında da açıklamalarda bulunan İl Başkanı Afşin Karacan, “Mitingin ardından hepimizin yüreklerini ağzına getiren bir kaza haberi aldık. Serik İlçe Başkanlığı üyelerimizi taşıyan otobüslerden birisi, Kocatepe inişinde frenlerinin boşalması sonucu yokuş aşağı ivme kazanmış olup, şoförün önündeki araçlara ve yol kenarında bulunan ağaç gibi doğal bariyerlere çarpmak suretiyle aracı yavaşlatmasıyla facianın eşiğinden dönülmüştür. Otobüste maddi hasar oluşurken, çarpmanın etkisiyle bazı üyelerimiz hafif yaralanmış olup, muayeneleri ayakta gerçekleştirildikten sonra bölgeye gönderilen diğer otobüslerle Antalya’ya güvenli bir şekilde dönmeleri sağlanmıştır. Büyük bir coşku ve heyecan içinde gerçekleştirilen mitingimiz sonrası yaşanan kazada tek bir üyemizin dahi burnunun kanamaması en büyük tesellimiz olmuştur. Serik teşkilatımız başta olmak üzere tüm partililerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

MERAK EDİLEN SORULAR CEVAP BULACAK 

Başkan Afşin Karacan açıklamalarının devamında önümüzdeki Salı günü gerçekleştirecekleri basın toplantısıyla ilgili konuştu. Karacan, “Afyon-Kocatepe mitingi sonrasında kamuoyunun merak ettiği bazı sorular cevabını buldu. Ancak merak edilen farklı konular olduğunu da biliyoruz ve bu nedenle 29 Ağustos Salı günü, İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’nda değerli basın mensuplarımızla bir araya geleceğiz.  Yazılı ve görsel basınımızın temsilcileriyle İl Başkanlığı Toplantı Salonu’muzdaki buluşmamız yarın saat 10’da gerçekleşecek. Kahvaltı eşliğinde, çaylarımızı içerek, oldukça samimi bir ortamda gerçekleştireceğimiz buluşmamızda, basın mensuplarımızın sorularına da oldukça samimi ve şeffaf cevaplar vereceğiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin de belirttiği gibi ‘Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız. Ya doğru rüzgarı yakalayacağız ya da biz o rüzgarın ta kendisi olacağız’ Partimizin 6’ncı kuruluş yıl dönümünü olan 25 Ekim tarihi öncesi gerçekleştireceğimiz basın toplantımıza tüm basın mensuplarımızı bekliyoruz” dedi.