Antalya Lider yılın gazetesi seçildi Antalya Lider yılın gazetesi seçildi

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC), her yıl geleneksel hale gerdiği ‘Yaza Merhaba Kahvaltısı’nı Gazipaşa’da gerçekleştirdi. Gazipaşa Manşet Gazetesi ortakları Geylani Topaloğlu ve Selçuk Öztürk tarafından organize edilen program, ilçenin önde gelen turistik mekanı Yalan Dünya Mağarası’nda düzenlendi. Kahvaltı programına Gazipaşa Kaymakamı Orhan Altun, ALGC Başkanı Ferit Kesen, cemiyet üyeleri ve ailelerinin yanı sıra ALGC Onursal Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Başkanı Mehmet Ali Dim de katılım sağladı. Gazipaşa Kaymakamı Orhan Altun, ALGC üyeleri ve aileleri, birlikte yapılan kahvaltının ardından Yalan Dünya Mağarası’nı gezerek birlikte keyifli bir gün geçirdi.

“ETLE TIRNAK GİBİ OLAN GAZİPAŞA’MIZDA BULUNMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ”
ALGC Başkanı Ferit Kesen, kahvaltı programını düzenleyen ve programına katılan herkese teşekkür etti. “Bugün burada Alanya’mızla etle tırnak gibi olan Gazipaşa’mızda bulunmaktan son derece mutluyuz” diyerek sözlerini sürdüren ALGC Başkanı Kesen,”Bu güzel organizasyon için Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Geylani Topaloğlu’na, Sayın Selçuk Öztürk’e ve tüm Gazipaşalı üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu hafta bizim için özel bir haftaydı. Aynı zamanda Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanımız olan Sayın Mehmet Ali Dim Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi başkanlığını üç yıl son derece başarıyla yürüttükten sonra bu hafta sona eren kongre sürecinin ardından tekrar ikinci kez güven tazeledi ve tekrar KGK genel kurulu başkanlığına seçildi. Bu durum Alanya ve Gazipaşa basınımız gibi bölge basınımız için de gurur kaynağıdır. Biz kendisini burada tebrik ederken, bize tekrar bu gururu yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz” dedi. 


“ALANYA VE GAZİPAŞA’DA ÇOK GÜÇLÜ BİR MEDYA VAR”
ALGC Onursal Başkanı ve Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya ve Gazipaşa basını hakkında övgüyle bahsetti. Alanya ve Gazipaşa’nın güçlü bir medyaya sahip olduğunu ifade eden Başkan Dim, “Alanya’mızın ve Gazipaşa’mızın önemli bir değerli güçlü medyasıdır. Türkiye’nin her yerinde bulunan bir kişi olarak ve Türkiye’nin her yerinde gazetecilerle, gazete sahipleriyle bir araya gelen birisi olarak söylüyorum; bu bölgenin medyası inanılmaz bir şekilde gözlemleniyor ve takip ediliyor. Herkes diyor ki; Alanya ve Gazipaşa’da çok güçlü bir medya var” diye konuştu. 
“GAZİPAŞA KENDİSİNİ GELİŞTİREN BİR İLÇE HALİNE GELDİ”
“Alanya ile Gazipaşa için mütemmim cüz ifadesini kullanacağım adeta az önce de söylendiği gibi etle tırnak gibiyiz” diyen ALGC Onursal Başkanı ve KGK Genel Başkanı Dim, Gazipaşa ve Alanya’nın kalkınmada bir birine destek olduğunu dile getirdi. Dim, “Gazipaşa kendisini geliştiren ve geliştirmeye de devam eden bir ilçe haline geldi. Bu gelişmeler bizleri çok mutlu ediyor. Çünkü biliyoruz ki; büyükşehirlerin, güçlü şehirlerin kalkınan şehirlerin komşuları da kalkınır. Gazipaşa da bence Alanya’nın kalkınışına istifade eden bir şehir olma yolunda ilerliyor. Japonya’nın yanında Kore’nin büyümesine benziyor bu durum. Bunu kıskançlık olarak da söylemiyorum yanlış anlaşılmasın” dedi. 


“ALGC, ALANYA BASINININ %70’İNE GAZİPAŞA BASININA TAMAMEN HİTAP EDEN BİR CEMİYET”
ALGC’nin Alanya ve Gazipaşa’daki gücüne de değinen Dim, “Bu noktada Gazipaşa medyası da bizim ALGC için çok önemli. Geylani ve Selçuk kardeşlerimiz ile çalışma arkadaşları aramızda. Bence Gazipaşa’nın en güçlü temsilcileri onlar. Aramıza olmalarından da ayrıca gurur duyuyoruz. Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyetimiz de Alanya basınını nerdeyse %60, %70’ine hitap eden, Gazipaşa basınına tamamen hitap eden bir cemiyet haline geldi. Bu noktada ben de değerli Başkan Ferit Beyin şahsında tüm cemiyetimizi ve üyelerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 
“GENÇ VE DİNAMİK BİR KAYMAKAM”
Konuşmasının sonunda Gazipaşa Kaymakamı Orhan Altun’dan övgüyle bahseden Dim, “Sayın Kaymakamımız da genç ve dinamik bir kaymakamımız olarak Gazipaşa’ya hizmet ediyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda daha farklı yerlerde görmek isteriz” şeklinde konuştu. 
ALTUN VE DİM’E GALATASARAY SÜRPRİZİ
Öte yandan, düzenlenen etkinliğin sonunda cemiyet üyeleri tarafından Galatasaraylı olan Gazipaşa Kaymakamı ve KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e pastalı sürpriz yapıldı. Süper Lig'de şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray taraftarı olan Altun ve Dim’in masasına üzerinde “Şampiyon Galatasaray” yazılı pasta getirildi. Pastanın mumlarını üfleyip, pastayı birlikte kesen Altun ve Dim, Galatasaray’ın şampiyonluğunu bir kez daha kutladı.