Ödüllü belgeselci Tuluhan Tekelioğlu tarafından AXA Sigorta’nın katkılarıyla çekilen Çocuklar Hep Doğruyu Söyler belgeseli, Antalya galasını yaptı. Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenen galaya, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve eşi Ümran Uysal da katıldı. Galada, belgeselde Tuluhan Tekelioğlu’nun eğitim, hayaller, gelecek, sosyal medya gibi çeşitli konulara dair sorularını yanıtlayan çocuklar da yer aldı.

Gösterimin ardından Başkan Uysal, yaptığı kısa konuşmada, belgeselin oldukça sarsıcı olduğunu belirterek Tekelioğlu’nun ince bakış açısının bu çalışmada da kendini hissettirdiğini söyledi. Uysal, belgesele dair görüşlerini “Çocuklarımıza sormadığımız ne kadar çok soru, sorsak söyleyecekler ne çok şey varmış. Doğru soruları çocuklarımıza sormamız lazım. Hatta bütün aileler, acaba çocukların dışarıdan birilerine sorular mı sordursa diye düşündüm. Farkında olmadan garip bir otorite kuruyoruz. Ama Tuluhan Tekelioğlu sorunca söylemişler” diyerek aktardı. 

Anadolu’nun renkleri türkülerle dile geldi   Anadolu’nun renkleri türkülerle dile geldi  

Tekelioğlu ise belgeselde yer alan çocuklar arasında Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde orman yangını yaşamış olanların bulunduğunu belirterek, “Destekleri dolayasıyla Belediye Başkanı Sayın Ümit Uysal ve Muratpaşa Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.