A Milli Futbol Takımımız, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) büyük bir başarı elde etti. Son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldik. Türkiye'ye galibiyeti getiren goller 1. ve 58. dakikalarda Merih Demiral tarafından atıldı. Bu gollerle Demiral, Avusturya'yı şok ederek Milli Takımımızı çeyrek finale taşıdı. Avusturya'nın tek golü ise 66. dakikada Grillitsch tarafından geldi. Sonuç olarak, Türkiye çeyrek finalde Hollanda ile eşleşirken, Avusturya ise turnuvaya veda etti.
Gollerin ardından dikkat çeken Merih Demiral'ın yaptığı "bozkurt" işaretidir, bu hareket Türkiye'de geniş tartışmalara yol açmıştır. Demiral konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Türkiye’de hepimiz Türk'üz, Türk olmaktan da gurur duyuyorum."

Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi Eylül sonu hizmete giriyor Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi Eylül sonu hizmete giriyor


CHP MECLİS ÜYESİ UYAR : MERİH DEMİRAL'I ELEŞTİRTİ
Alanya CHP Meclis Üyesi Haydar Uyar'ın sosyal medyada, A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda 2 gol atarak çeyrek finale çıkmasını sağlayan Merih Demiral'ı eleştirdiği dikkat çekti. Uyar'ın eleştirileri, Demiral'ın maçtaki performansı ve sonrasında yaptığı "bozkurt" işareti.
Uyar sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Bir sporcunun kendisini alkışlayan her türlü siyasi görüşten seyirciye bir partinin siyasi figürü ile cevap vermesi seyirciye saygısızlıktır. Bizler sporcuların siyasi görüşlerini oy verdikleri partileri merak etmiyoruz, onlar bizim ortak değerimizdir. O yüzden hiç bir sporcu siyasi partisini seyircinin gözüne sokmamalıdır" dedi.