Dijital dolandırıcılara darbe Dijital dolandırıcılara darbe

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 21 Haziran 2024 tarihinde Kurban Bayramı tatilinin yedinci gününde meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı:
Bugün 597 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 13 kişi hayatını kaybetti, 1.007 kişi yaralandı. Ayrıca 406.165 araç denetlendi. Hız ve radar işlemi 21.129 araca uygulandı, diğer trafik işlemleri ise 39.021 araç için gerçekleştirildi.
Bakan Yerlikaya, bayram tatilinin başından beri 62 kişinin hayatını kaybettiğini ve 8.690 kişinin yaralandığını açıkladı.
Yerlikaya, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, trafik kazalarını önlemek için vatandaşlara aşırı hız yapmamaları, emniyet kemeri takmaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.
Bakan'ın mesajı şu şekildeydi:
"Sevdiklerinizle kavuşma yolculuğunuzun bir kaza ile sonlanmaması için lütfen trafik kurallarına uyun, hız yapmayın ve emniyet kemerinizi mutlaka takın. Unutmayın, yolculuklar sevdiklerinize kavuşmak içindir, ayırmak için değil. YOLUN SONU BAYRAM OLSUN."