Trafiğe 235 bin 317 taşıt daha eklendi Trafiğe 235 bin 317 taşıt daha eklendi

Alanya'da yaşanan trafik sorununu iyice içinden çıkılmaz hale getiren gezi treni hakkında konuşan Alanya Belediye Meclisi Üyesi Nazmi Zavlak, Alanya Belediyesi’ni yetkisiz ihale yapmakla suçladı. Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, haziran ayında yaptığı bir açıklamada “Alanyamızda yaşanan trafik keşmekeşinin nedenlerinden birisi, aslında tarlada olması gereken traktör tarafından çekilen, tren görünümlü araçtır. Hiç bir yasallığı olmayan, akmayan şehir içi trafiğimizin tuzu biberi olan bu ucubenin bir an önce ortadan kaldırılması gerekmektedir” ifadeleriyle gezi treninin faaliyetlerine son verilmesini istemişti.
"NEDEN MÜDAHALE EDİLMİYOR"
Alanya Belediye Meclisi'nin eylül ayı toplantısında konuyu gündeme taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi'nin Alanya Belediye Meclisi Üyesi Nazmi Zavlak, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e seslendi. Alanya Belediyesi’nin yetkisiz bir ihaleye imza attığını savunan Zavlak, “Alanya’da sizin himayeniz altında bulunan ve çalışan bir gezi treni var. Geçtiğimiz dönemlerde yetkisiz ihale yaptınız. Ulaşımı düşünen bir belediye başkanı neden buna müdahale edemiyor” dedi.
"BAŞKAN YÜCEL KENDİSİYLE ÇELİŞİYOR"
Atılan adımların UKOME’nin yetkisi dahilinde olduğunu belirten Yücel’e yanıt veren Zavlak, UKOME’nin belediyeye yazı gönderdiğini ve belediyenin bu konuda yetkisinin olmadığını belirterek “Neden ihaleye çıktınız?” diye sordu. Başkan Yücel’in kendi sözleriyle çeliştiğini ifade eden Zavlak, şehrin disiplininden bahsederken sahil yolunun sezon boyunca bitirilmediğini ve perişan halde olduğunu söyledi. Nazmi Zavlak, mecliste yaptığı konuşmanın videosunu da sosyal medya hesabından paylaştı.