Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlendiği Bahar Kahvaltısı, Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de düzenlendi. Kahvaltıya, Antalya’daki hemşeri dernekleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı. Başkan Uysal’ın ev sahipliğindeki kahvaltıda CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, CHP Antalya Milletvekili ve adayı Cavit Arı, milletvekili adayları Serap Yazıcı Özbudun, Mustafa Erdem, Ercüment Taşdemir, Zeliha Milli, Ramiz Atahan, Müge Gezginci Ünsal, Emrah Yurtlak da yer aldı.

AKILLI TOPLUMLAR

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, akıllı toplumların müşterek düşünmeyi, sivil toplumun gelişmesini teşvik ettiğini söyledi. Muratpaşa’da da böyle bir yapıyı hayata geçirmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Uysal, kahvaltıda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarına “Şehir hayatımıza katkılarımız için çok teşekkür ediyor hepinizi birer çalışma arkadaşım olarak görüyorum” diye seslendi.

EŞİT HİZMET

Muratpaşa’da bir dayanışmayı hep birlikte gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Uysal, “İnsanların uzattığı elin havada kalmadığı, saygının, sevginin egemen olduğu, kamu hizmetlerin eşit dağıtıldığı, bütün farklılarının kucaklandığı bir ortam oluşturduk. Bunu da sizler sayesinde başardık” şeklinde konuştu.

KENDİMİZİ SORUMLU HİSSEDİYORUZ

Yoksulluğun, yoksunluğun tıpkı Türkiye’de de yaşandığı gibi Muratpaşa’da olduğunu belirten Başkan Uysal, “Ama Muratpaşa’mızın farkı onlar bize ‘Alo’ dediğinde büyük oranda çaresiz bırakmıyoruz. Yasaların, bütçemizin bize verdiği olanaklar çerçevesinde her komşumuzdan kendimizi sorumlu hissediyoruz” dedi. Bu nedenle her fırsatta “Bütün Türkiye’miz, Muratpaşa’mız gibi olsun” dediğini belirten Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kamunun herkesin inancını, kültürünü, tercihlerini sarsın sarmalasın bunu istiyoruz. Çocuklarımız barış ortamı içinde büyüsün. Kimse kimseyi ötekileştirmesin. Terörist ilan etmesin. O yüzden diyoruz her defasında ‘Türkiye’miz Muratpaşa’mız gibi olsun.’ Kaynaklarımızı verimli kullanılsın. Bütün insanlarımızın söz söylesin istiyoruz. Muratpaşa’mızda katılımcı bütçe uygulamasıyla bunu yapıyoruz. Belediye bütçemizi her yıl ağustos ayında internet üzerinden tartışmaya açıyoruz. Çocuklarımıza faydası olmayan betonarme yapılarla kaynaklarımız israf olmasın. Eğitim, İnovasyon Merkezimizde 7 kardeşimize ücretsiz ofis verdik. Bilgisayarlarını bile biz aldık. Şimdi ihracat yapıyorlar. Genç çocuklar. Yazılım satıyorlar. Ama Türkiye’mize baktığımızda aldığımız sattığımızın iki katı. Robotik ve kodlama eğitimine 2014’te başladık. Bin 500 çocuğumuz oradan mezun oldu.”

Geride kalan Ramazan ayında mahallelerde iftarlarda bir araya geldiklerini hatırlatarak konuşmasına devam eden Başkan Uysal, “İhtiyacı olan vardı olmayan vardı. Niyetli olan vardı olmayan vardı ama önemli olan oradaki barış, kardeşlik ortamını, manevi hazzı paylaşabilmek. O yüzden ‘Türkiye’miz Muratpaşa’mız gibi olsun’ diyoruz” diye konuştu.

YSK, Erdoğan'ın mazbatasını Şentop'a takdim etti YSK, Erdoğan'ın mazbatasını Şentop'a takdim etti

Başkan Uysal, konuşmasının sonunda Türkiye’nin 14 Mayıs’ta en kritik seçimlerinden birini yaşayacağını belirterek, “Seçimlerin Türkiye’mize barışçı, güzel, Türkiye’nin kenetlendiği bir ortamı tanzim emesini diliyorum” dedi.